Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Większe serca w 9 miastach w Polsce – charytatywny Bieg Serca 24h w CityFit zakończony sukcesem

Wtorek, 25 kwietnia 2017, 6:36
Autor: red
Wałbrzych: Większe serca w 9 miastach w Polsce –  charytatywny Bieg Serca 24h w CityFit zakończony sukcesem
Fot. organizatorzy
50 bieżni, 9 miast i spartańska atmosfera – wszystko dla podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom. Pierwsza edycja Biegu Serca 24h w CityFit zakończyła się sukcesem! W ciągu jednej doby 759 biegaczy przebiegło aż 2265 kilometrów na bieżniach.

Największą frekwencją może pochwalić się klub CityFit w Wałbrzychu, gdzie w pomoc niepełnosprawnym dzieciom zaangażowało się aż 217 osób. Dochód z zakupu pakietów startowych pomoże w sfinansowaniu leczenia i turnusów rehabilitacyjnych.

W piątek 21 kwietnia o godzinie 16:00 biegacze uruchomili bieżnie jednocześnie w 10 klubach CityFit w całej Polsce. Przez 24 godziny uczestnicy Biegu Serca 24h – charytatywnego maratonu na bieżniach, biegali dla Zuzanki, Marysi, Jasia, Zuzi, Igora, Wiktorii, Lenki, Mai, Michałka i Klaudiusza – podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom. Aby wziąć udział w akcji należało zakupić pakiet za jedyne 20 zł. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na leczenie i turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych maluchów.

W każdym z 10 klubów pojawili się Spartanie – charytatywni biegacze, którzy podczas imprez biegowych zbierają środki dla swoich podopiecznych. – Spartańska atmosfera była odczuwalna we wszystkich klubach CityFit, w których odbył się Bieg Serca 24h. Biegacze nie poddawali się, przekraczali szacowany przez siebie czas biegu. To dla nas ogromna satysfakcja, że akcja osiągnęła zamierzony cel. Ludzie mają wielkie serca. Wierzę, że w kolejnym Biegu Serca pobijemy rekord na wielką skalę – mówi Michał Leśniewski, szef Fundacji Spartanie Dzieciom.

W 9 miastach w Polsce – Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Wałbrzychu, Katowicach, Bielsku-Białej, Rzeszowie i Lublinie – w jednej chwili ruszyły wszystkie „charytatywne” bieżnie.
- Gorąco dziękujemy wszystkim klubowiczom, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Po raz kolejny udowodniliście, że macie nie tylko mnóstwo pozytywnej energii, ale i wielkie serca – mówi Łukasz Gądek z sieci klubów fitness CityFit, która była organizatorem wydarzenia.

Każdy biegacz otrzymał pamiątkowy medal. Akcji towarzyszyły także konkursy z nagrodami od Partnerów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group