Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno Zdrój: Wielcy wolontariusze ze „Skłodowskiej"

Piątek, 20 stycznia 2012, 12:18
Aktualizacja: 12:19
Autor: opr. PAW
REGION, Szczawno Zdrój: Wielcy wolontariusze ze „Skłodowskiej
Fot. UM w Szczawnie Zdroju
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej– Curie w Szczawnie–Zdroju zebrał imponującą kwotę 10 053,52.

Trzydziestu młodych wolontariuszy pod okiem opiekunów Justyny Stachowiak, Grzegorza Jaroniego, Wojciecha Głodka, Artura Ciempy i Tomasza Przenicznego, dzięki hojności ofiarodawców, przekazało tę okrągłą sumę na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
Szkoła w swoją historię wpisane ma szlachetne tradycje wolontariatu uczniowskiego. I tym razem młodzi i wrażliwi nie zawiedli. Kwesta prowadzona była na terenie gminy Szczawna-Zdroju, która zapewniła wolontariuszom ciepły posiłek i wsparcie w organizacji wielkiego dzieła.

Każdy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to dla wychowanków tej placówki duże emocje. Każdego roku na nowo zaskakiwani są dobrym sercem i szczerym wsparciem spotykanych na swojej drodze ludzi. Wiedzą, że to dzięki nim są w stanie z każdym kolejnym finałem budować nowy rekord i wspierać zakup jeszcze większej ilości sprzętu, niezbędnego do ratowania życia.

Uczniowie ze „Skłodowskiej” dziękują wszystkim, którzy w tym wyjątkowym dniu byli z nimi i Jurkiem Owsiakiem! Dziękują za zaufanie. Zapewniają jednocześnie, że przy wsparciu swoich nauczycieli grać będą z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Źródło: www.szczawno-zdroj.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group