Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4159
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wiele do zrobienia

Piątek, 8 stycznia 2021, 8:30
Aktualizacja: 12:02
Autor: JAZ
Wałbrzych: Wiele do zrobienia
Fot. JAZ
Z końcem 2020 roku do użytku oddany został przystanek kolejowy Centrum Wałbrzych. Pasażerowie mogą już korzystać z połączeń kolejowych. Trwają jednak jeszcze prace budowlane. Wszystko w związku z powstającą infrastrukturą towarzyszącą.

Na ten moment gotowy jest przystanek kolejowy, obejmujący dwa 300-metrowe perony, połączone przejściem podziemnym do przystanków autobusowych. Te mają powstać w pierwszym kwartale obecnego roku. Na miejsce dojeżdżają jednak autobusy komunikacji miejskiej. W pobliżu znajduje się również mały parking, który po zakończeniu całości prac obejmować będzie 400 miejsc.

Wartość prac części kolejowej zbliżona jest do kwoty 80 milionów złotych (w tym remont Dworca Szczawienko). Projekt na linii 274, którego elementem jest przystanek Wałbrzych Centrum, zrealizowany został w ramach rządowego projektu, który sukcesywnie kontynuowany jest od 2010 roku. W tym czasie na trasie między Jelenią Górą a Wrocławiem Polskie Linie Kolejowe wydały blisko 630 milionów złotych.

Pieniądze zostały zainwestowane w infrastrukturę. Wszystko w celu poprawienia standardów i komfortu transportu. Jeżeli chodzi o sam przystanek Wałbrzych Centrum była to bardzo skomplikowana technicznie inwestycja na wyjątkowo trudnym terenie. Gotowe już dwa perony połączone zostaną z częścią handlową i centrum przesiadkowym. Perony będą wyposażone w windy dla osób o ograniczeniach ruchowych.

Czekamy więc na budynek galerii handlowej, piętrowy parking czyli centrum przesiadkowe z prawdziwego zdarzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

7
47%
Cieszy
7
47%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group