• Niedziela, 15 września 2019
  • Godz. 17:59
  • Imieniny: Albina, Nikodema, Marii
  • Czytających: 3141
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wielka Gala Noworoczna w Filharmonii Sudeckiej

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 7 stycznia 2014, 10:30
Aktualizacja: 10:38
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Już w najbliższy piątek o godzinie 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbędzie się Wielka Gala Noworoczna. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej poprowadzi Ruben Silva a jako soliści wystąpią: Marta Wyłomańska – sopran i Tomasz Krzysica – tenor.

W programie Wielkiej Gali Noworocznej znalazły się najsłynniejsze duety i arie z największych oper i operetek, takich jak „Rigoletto" Verdiego, „Cyganeria" Pucciniego, „Faust” Gounoda, "Baron Cygański" Straussa, "La Traviata" Verdiego, "Hrabina Marica" Kalmana czy "My Fair Lady" Loewe’a.

Ruben Silva - polski dyrygent boliwijskiego pochodzenia, absolwent Konserwatorium Muzycznego w La Paz w klasie gitary, fortepianu i perkusji. Dyrygenturę i kompozycję studiował na Uniwersytecie Katolickim pod kierunkiem Alberto Villalpando i Carlosa Roso w swoim rodzinnym mieście. Założyciel Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej, kierownik chóru Uniwersytetu Katolickiego, asystent dyrygenta Narodowej Orkiestry Symfonicznej w La Paz, dyrygent Orkiestry Kameralnej. Laureat III Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach. Był dyrygentem Warszawskiej Opery Kameralnej, dyrektorem artystycznym Opery Wrocławskiej, dyrektorem artystycznym Filharmonii Koszalińskiej, dyrektorem artystycznym Opery Krakowskiej. Od roku 2000 jest konsultantem muzycznym i pierwszym dyrygentem gościnnym Gliwickiego Teatru Muzycznego. Obecnie jest dyrektorem artystycznym Filharmonii Koszalińskiej. Na swym koncie ma realizację około 40 dzieł operowych i baletowych.

Marta Wyłomańska  od roku 2000 uczestniczy w realizowanych przez Warszawską Operę Kameralną festiwalach i innych przedsięwzięciach artystycznych opery, kreując pierwszoplanowe partie solistyczne. Koncertowała wielokrotnie w salach operowych Niemiec, Szwajcarii, Hiszpanii, Belgii, Francji, Japonii, Bejrutu. Współpracuje z operą wrocławską, bydgoską i krakowską, a także z zespołami warszawskich teatrów muzycznych: „Roma” oraz „Studio Buffo”.

Tomasz Krzysica jest absolwentem  Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie H. Mickiewiczówny. Uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych kursach mistrzowskich, m.in. u Fedory Barbieri, Rolanda Paneraia, Ryszarda Karczykowskiego. Jest laureatem Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, Międzynarodowego Konkursu Głosów Operowych “Rosetum” w Mediolanie i Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. Otrzymał “Premio Basiola” - nagrodę włoskiej krytyki muzycznej dla najciekawszej osobowości artystycznej włoskich konkursów wokalnych w 2001 roku. Związany z Warszawską Operą Kameralną, gdzie śpiewa pierwszoplanowe partie solistyczne. Brał udział w premierze  „Otella” Verdiego na scenie Theatre du Capitole w Tuluzie. Dysponuje szerokim repertuarem oratoryjno-kantatowym. Regularnie bierze udział w słynnych polskich festiwalach muzycznych,  takich jak "Wratislavia Cantans",  "Festiwal Mozartowski", "Muzyczna Praga".

Poniżej przedstawiamy program Gali:

G. Rossini -  Uwertura La Gazza Ladra
G. Puccini - Aria (walc) Musetty z opery "Cyganeria":  "Quando me n'vo"
G. Verdi - Aria księcia z opery "Rigoletto": "Questa o quella"
G. Verdi - Duet z opery "La Traviata": "Un di felice"
Ch. Gounod - Walc z opery "Faust"
G. Puccini- Aria z opery "Gianni Schicchi" : "O mio babbino Caro"
G. Donizetti - Aria z opery "Napój Miłosny": "Una Furtiva Lagrima"
G. Verdi - Duet z opery "La Traviata": "Libiamo"
J. Strauss - "Walc Cesarski"
F. Lehar - Aria z operetki "Giuditta": "Kto me usta całuje"
J. Strauss - Aria z operetki "Baron Cygański": "Wielka sława to żart"
F. Lehar - Aria z operetki "Cygańska Miłość": "Kiedy skrzypki grają"
F. Lehar - Aria z operetki "Paganini": "Rad jam pocałunki kradł"
V. Monti - "Czardasz"
F. Loewe - Aria z musicalu "My Fair Lady": "Przetańczyć całą noc"
L. Denza - "Funiculli, funiculla"
E. Kalman - Duet z operetki "Hrabina Marica": "Lekko zwiewnie"
E. Kalman - Duet z operetki "Hrabina Marica":  "Jedź do Varażdin"

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group