Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3595
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Utrecht: Wielkanoc jak co roku spędzili w Holandii

Wtorek, 26 kwietnia 2011, 1:22
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2011, 0:49
Autor: MDvR
Utrecht: Wielkanoc jak co roku spędzili w Holandii
Fot. archiwum
Reprezentanci Herosa Czarny Bór i Zagłębia Wałbrzych spędzili ostatnie Święta Wielkanocne tradycyjnie w Holandii startując w międzynarodowym turnieju rozgrywanym w Utrechcie. W tym roku w zapasach w stylu klasycznym i zapasach kobiet startowało 498 zawodników i zawodniczek z 18 państw.

Świetnie zaprezentowała się Renata Omilusik (55 kg), która wygrała cztery z pięciu rozegranych walk, kończąc rywalizację ze srebrnym krążkiem. Nasza zawodniczka musiała uznać wyższość jedynie pochodzącej z Meksyku Jane Valencia. W drodze do walki o złoto pokonała kolejno: Szwedkę Emmę Brobeck, reprezentantkę Meksyku Alejandre Romero, następnie przez położenie na łopatki Niemkę Peggy Kenn i w półfinale siostrę Ilonę Omilusik, która ostatecznie uplasowała się na czwartej pozycji, przegrywając walkę o najniższy stopień podium z Niemką Nadine van Berkum.

Drugie srebro dla Herosa wywalczyła w wadze do 63 kg Natalia Lubowska, która w pierwszej walce trafiła na aktualną mistrzynię Norwegii Rosel Utne i przegrała z nią po 3-rundowej walce. W kolejnym starciu nasza zapaśniczka szybko położyła na łopatki Niemkę Kimberley Griess. Pojedynek z ostatnią przeciwniczką – Patrycją Staszewską (Hutnik Pieńsk) nie doszedł do skutku, gdyż rywalka została wycofana z dalszych walk z powodu kontuzji.

Nie do końca zadowolone ze swojego startu mogą być najmłodsze reprezentantki klubu, które mimo, że wróciły z brązowymi medalami, to przegrały po dwie walki. Chodzi o siostry – Paulinę (63 kg) i Patrycję Kulig (35 kg). Paulina szybko uległa Francuzce Ferli Kenza oraz Niemce Melinie Baudendistel, a młodsza z sióstr Niemce Jaqueline Stark oraz zawodniczce gospodarzy Holenderce Mishy de Graaf.

Dwie walki w Utrechcie wygrał natomiast w zapasach w stylu klasycznym Adrian Filip (32 kg) i zajął ostatecznie 7 miejsce (16 zawodników w wadze). W wadze 63 kg Filip Pałdyna zajął dalekie 16 miejsce przegrywając dwie walki – z Niemcami – Illianem Marzievem (srebrny medalista) oraz Timem Stoll. Medale dla Zagłębia Wałbrzych wywalczyli: Magda Błaszczyszyn (32 kg) – brąz, Dominika Kulwicka (46 kg) – srebro oraz Dawid Tejchman (60 kg), który uplasował się na najwyższym stopniu podium.

Polska ekipa składająca się z zawodniczek Herosa i Zagłębia Wałbrzych zajęła w zapasach kobiet pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zaraz za nami znalazły się Niemki i reprezentacja Meksyku.

Więcej informacji na www.heros.sytes.net

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group