• Niedziela, 22 września 2019
  • Godz. 18:07
  • Imieniny: Joachima, Maurycego, Tomasza
  • Czytających: 2970
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wielki Koncert Noworoczny w Teatrze Zdrojowym

Wiadomości: Szczawno Zdrój
Czwartek, 30 stycznia 2014, 7:39
Aktualizacja: 20:18
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w sali Teatru Zdrojowego w Szczawnie–Zdroju odbył się Wielki Koncert Noworoczny, w którym wystąpiła Orkiestra Szkolna Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej–Curie, oraz młodzież z „Ceramika”.

Podczas koncertu pomiędzy utworami granymi przez Orkiestrę Szkolną występowała młodzież z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej–Curie oraz przyszli uczniowie tej szkoły, przedstawiając program artystyczny zawierający wokalne występy solowe, oraz skecze i krótkie, humorystyczne scenki. Na koncercie obecni byli przedstawiciele władz powiatu ze Starostą Józefem Piksą na czele a także przedstawiciele władz Wałbrzycha z Wiceprezydentem Zygmuntem Nowaczykiem i Szczawna-Zdroju, które reprezentował Burmistrz Tadeusz Wlaźlak.

Powstała w 1974 roku Orkiestra Szkolna Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju na początku swojej działalności koncertowała jako Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Ceramik Band”. Podczas swojej 40-letniej działalności Orkiestra brała aktywny udział w życiu kulturalnym regionu. Występowała podczas wielu imprez lokalnych i regionalnych, na uroczystościach z okazji świąt państwowych i imprez okolicznościowych na terenie Wałbrzycha, Szczawna-Zdroju i innych miast Powiatu Wałbrzyskiego. Orkiestra koncertowała także poza granicami Polski w takich krajach jak Niemcy, Czechy czy Francja.

W swoim repertuarze Orkiestra ma między innymi muzykę rozrywkową, filmową, różnego rodzaju marsze, utwory kościelne, patriotyczne i kolędy. Jej głównym zadaniem jest szerzenie kultury muzycznej wśród młodzieży i dorosłych na terenie całego regionu wałbrzyskiego. Zespół od lat bierze aktywny udział w wielu konkursach i przeglądach, zdobywając w nich szereg nagród i wyróżnień, takich jak między innymi I nagroda „Kryształowy Helikon” podczas Regionalnego Przeglądu Orkiestr Dętych czy III miejsce podczas Wojewódzkiego Przeglądu Orkiestr Dętych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group