Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2519
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Wielki powrót Four Cross do Szczawna–Zdroju

Niedziela, 15 października 2017, 11:45
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Szczawno-Zdrój: Wielki powrót Four Cross do Szczawna–Zdroju
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Gustaw Dądela, Sonia Skrzypnik i Wojciech Spochacz zostali Mistrzami Polski w Four Cross. Zawody rozegrane zostały na torze na Słonecznej Polanie w Szczawnie–Zdroju.

To był wielki powrót Four Cross do Szczawna-Zdroju. Do rywalizacji w Mistrzostwach Polski i Pucharze Burmistrza Szczawna-Zdroju przystąpiło w sumie 42 uczestników. Dopisała również widownia i pogoda. Trybuny i okolice toru z każdą minutą wypełniały się coraz bardziej. Już na początku treningów, które rozpoczęły się o 15.30 wielu kibiców oglądało przymiarki uczestników do zawodów.

Trening zakończył się o godzinie 17.00, po czym nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy i rozpoczęły się biegi eliminacyjne. Zawodnicy wystartowali w sześciu kategoriach. Mistrz Polski został wyłoniony w wśród: Elity mężczyzn, Kobiet i Juniorów, natomiast rywalizacja o Puchar Burmistrza Szczawna-Zdroju odbyła się w Hardtail Amatorów, Full Amatorów i Masters Amatorów. O rozstawieniach w biegach finałowych decydował indywidualny przejazd eliminacyjny, później zawodnicy startowali w czteroosobowych grupach.

Mistrzem Polski w Elicie został Gustaw Dądela, drugie miejsce dla Łukasza Szymczyka, a trzeci na mecie zameldował się opiekun toru na Słonecznej Polanie, Marcin Stefaniuk. Wśród kobiet do rywalizacji przystąpiły trzy zawodniczki. W finałowym biegu najszybciej tor pokonała Sonia Skrzypnik. Drugie miejsce dla Patrycji Piotrowskiej, a trzecie dla Oliwi Wczasek. Najlepszym juniorem został Wojciech Spochacz, który wyprzedził w bezpośredniej walce Kacpra Jakubasa i Adama Komisariuka.

Najliczniejszą konkurencją całej imprezy był Hardtail Amatorów. Puchar Burmistrza zdobył Bartosz Giemza. Za jego plecami rywalizację ukończyli Jakub Groń i Łukasz Szachno. Równie zacięta była walka w kategorii Full Amator. Podium tych zawodów to Jakub Klein (pierwsze miejsce), Adam Pulit (drugie miejsce) i Dawid Sowa (trzecie miejsce). W wyścigu Masters Amator wystartowało tylko dwóch zawodników. Na mecie Karol Plura okazał się szybszy od Krzysztofa Janczaka.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group