Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4050
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno Zdrój: Wielki szlem w Szczawnie Zdroju

Wtorek, 21 czerwca 2016, 13:30
Aktualizacja: 13:31
Autor: PAW
Szczawno Zdrój: Wielki szlem w Szczawnie Zdroju
Fot. użyczone
Ogromną dawkę emocji dostarczył kolejny turniej cyklu Szczawieński Wielki Szlem – Wimbledon Szczawno Zdrój.

Najpierw do rywalizacji przystąpiły kategorie czerwona (do lat 8) oraz pomarańczowa (do lat 9). Oba turnieje rozgrywane były systemem grupowym, który wyłonił późniejszych półfinalistów. W kategorii czerwonej po trzysetowym, finałowym, zaciętym pojedynku triumfował Szymon Adamczyk (Top Tenis Lubin) pokonując swojego klubowego kolegę i aktualnego lidera klasyfikacji generalnej Filipa Kołodzieja. Wysokie trzecie miejsce zajął reprezentant KT Szczawno Zdrój Mateusz Wałęga, który pokonał w meczu o najniższy stopień podium Aleksandrę Janiszewską z AZS Wrocław. W zmaganiach „pomarańczowych”, tak jak w poprzednich edycjach cyklu, najlepszy był Krzysztof Szubert z AZS-u Wrocław. Drugie miejsce zajął Mateusz Mucha z Top Team Legnica, a trzecie jego klubowa koleżanka Zosia Gruźlewska.

Kolejny dzień stał już pod znakiem kategorii zielonej – do lat 10. Tutaj rywalizacja toczyła się dwutorowo, osobno dla dziewcząt i chłopców systemem pucharowym. Rozegrano również turniej pocieszenia. W turnieju dziewcząt triumfowała Aleksandra Mrzygłód z Dzierżoniowa pokonując w finale reprezentantką KT Szczawno Zdrój Julię Hoffmann. Trzecie miejsce wywalczyła Emma Palus z Wrocławia przed Aleksandrą Kronenberg z Dzierżoniowa. W turnieju pocieszenia najlepsza była Natalia Niemiec z Polanicy Zdrój przed Zosią Gruźlewską z Legnicy.

Również bardzo emocjonująco potoczyła się rywalizacja chłopców w tej kategorii wiekowej, gdzie w półfinałach zameldowali się najwyżej rozstawieni zawodnicy. Turniejowa jedynka Kacper Ponitka z Ostrowa Wielkopolskiego pokonał Krystiana Pniewskiego ze Świdnicy, natomiast turniejowa dwójka Kornel Kolek z Jeleniej Góry musiał uznać wyższość Filipa Kosińskiego z KT Szczawno Zdrój, a mecz zasługuje na szczególną uwagę, bowiem faworyt prowadził już 5/2 i miał aż dwie piłki meczowe. Ostatecznie najlepszy w całych zawodach był Kacper Ponitka, drugi Filip Kosiński, a trzeci Krystian Pniewski. W turnieju pocieszenia triumfował Wiktor Leśniak z Dzierżoniowa przed Antonim Dzidą z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group