Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 1880
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wiemy, jakie warunki należy spełnić, by dostać mieszkanie na ulicy Husarskiej

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 15 maja 2017, 13:27
Aktualizacja: 14:36
Autor: opr. PAW
Fot. red
Prezydent Roman Szełemej wydał zarządzenie w sprawie sposobu realizacji wniosków o przydział nowo wybudowanych lokali mieszkalnych przy ul. Husarskiej, stanowiących mieszkaniowy zasób Gminy Wałbrzych.

Warunkiem koniecznym do ubiegania się o przydział nowego lokalu jest złożenie wniosku. Do wniosku o przydział nowego lokalu należy dołączyć:

1) zaświadczenie od zarządcy lub właściciela nieruchomości, w której zamieszkuje wnioskodawca o braku lub posiadaniu zaległości w zapłacie czynszu ( i opłat niezależnych od właściciela),

2) zaświadczenia oraz dokumenty o wysokości dochodów uzyskanych za okres 3 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku

3) orzeczenie o niepełnosprawności oraz zaświadczenie lekarskie potwierdzające konieczność poprawy warunków mieszkaniowych w przypadku gdy wnioskodawca lub osoba z którą ubiega się o lokal są osobami niepełnosprawnymi.

Wnioskodawcy powinni udokumentować dochód, przez co należy rozumieć średni dochód z okresu 3 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie nowego lokalu mieszkalnego, przypadający na członka gospodarstwa domowego w gospodarstwach:

1) jednoosobowych:

a) nie mniejszy niż 200 % najniższej emerytury,
b) nie większy niż 400 % najniższej emerytury,

2) w gospodarstwach 2 i 3 osobowych:

a) nie mniejszy niż 150 % najniższej emerytury,
b) nie większy niż 300 % najniższej emerytury,

3) w gospodarstwach 4 i więcej osobowych:

a) nie mniejszy niż 130 % najniższej emerytury,
b) nie większy niż 300 % najniższej emerytury,

Dochód należy udokumentować w następujący sposób:

1) w przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę:

a) zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości wynagrodzenia brutto z ostatnich 3 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie nowego lokalu mieszkalnego

2) w przypadku emerytów i rencistów:

a) kopia aktualnej decyzji o przyznaniu świadczenia (renty lub emerytury),

b) zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o przyznanym świadczeniu za okres 3 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie nowego lokalu mieszkalnego,

3) W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą:

a) zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego,

b) zaświadczenie z właściwego Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o nie zaleganiu w podatkach i składkach za okres 3 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie nowego lokalu mieszkalnego,

c) zaświadczenie z właściwego Urzędu Skarbowego o wysokości dochodu, zgłoszonego do opodatkowania za rok poprzedzający złożenie wniosku o przydział lokalu oraz w zależności od przyjętej formy opodatkowania dokumenty księgowe określające wysokość dochodu, potwierdzone przez biuro rachunkowe lub księgowego, prowadzącego rachunkowość wnioskodawcy za okres 3 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie nowego lokalu mieszkalnego.

Kolejność na liście ustalana będzie w oparciu o uzyskaną przez wnioskodawców liczbę punktów z zastrzeżeniem że:

a) 70% lokali zostanie wskazanych rodzinom z co najmniej 1 dzieckiem w wieku do lat 18 z największą liczbą punktów uzyskanych w oparciu o kryteria wynikające z załacznika nr 2 do niniejszego zarządzenia,

b) 20% lokali zostanie wskazanych osobom w wieku senioralnym z największą liczbą punktów uzyskanych w oparciu o kryteria wynikające z załącznika nr 2 do niniejszego zarządzenia, zamieszkującym w warunkach kwalifikujących wnioskodawcę do ich poprawy,

c) 10% lokali zostanie wskazanych osobom niepełnosprawnym z największą liczbą punktów uzyskanych w oparciu o kryteria wynikające z załacznika nr 2 do niniejszego zarządzenia.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~pytacz 15-05-2017 15:00
pojawia się pytanie, czy Gmina Wałbrzych nie wprowadza bałaganu na rynku nieruchomości pełniąc rolę inwestora rozdawając de facto za friko mienie znacznej wartosci kupowane ze środków podatnika? Inni muszą na nie ciężko pracować, więc gdzie zasada równości obywateli wobec prawa?
~damian 15-05-2017 15:23
Ci ludzie płacą czynsze równe racie ze nowe mieszkanie. W Wałbrzychu nowego mieszkania nie kupisz. Mieszkania nie dostają za darmo tylko je wynajmują. Ciężko pojąć? Poza tym jaki w Wałbrzychu jest rynek nowych lokali. Żodyn.
~Tomasz 15-05-2017 15:28
Będzie jak ostatnim razem. Najpierw dostaną rodziny pracowników, znajomi bliscy i dalsi. A to co zostanie dostaną ludzie. Oczywiście mieszkanie po 10 latach przechodzi na własność lokatora. Taka szara polska rzeczywistość.
~Polewa z leminga 15-05-2017 15:44
Jaka sile maja Zarzadzenia prezydenta Szelemeja? Niedawno wydal zarzadzenie do budzetu partycypacyjnego. Zarzadzil Roman, ze z budzetu moga byc finansowane tylko projekty zwiazane z mieniem gminy. A i tak policja dostala radiowozy za milion, wbrew zarzadzeniu. Tym razem bedzie tak samo mozna wnosic. Dla zwyklych ludzi zarzadzenie, a jak bedzie wladzuchna chciala inaczej, to sie obejdzie zarzadzenie Romana, jak w przypadku radiowozow. Tak sie wyprowadzilo 1mln zlotych z budzetu miasta. Brala udzial w tym PO i Polcja. Tak sie skubie lemingow. Aj waj.
~wal 15-05-2017 16:24
Damianie pieprzysz głupoty. Pomyśl chwilę logicznie. Do czasu aż mieszkanie stanie się ich własnością płacą czynsz tj.120 razy. Zakładając wartość tego nowego mieszkania na poziomie 180 tyś. aby je spłacić lokator musiałby płacić miesięcznie 1500zł (spłata kosztów budowy)+ ok.400zł (media). Jeśli tak faktycznie będzie-OK. Jeśli czynsze będą mniejsze-oznacza to,że wałbrzyski podatnik sponsoruje tych, niebiednych nawiasem mówiąc, ludzi.
~pytacz 15-05-2017 21:14
Czy nie jest ta budowa mieszkań gminnych procederem mącenia przepływów finansowych, po to aby jak zwykle pokazać że bez urzędników gminnych ludzie by poginęli niczym dzieci we mgle?Dlaczego gmina nie wydaje zgody na budowanie dla prywatnych a więc działających racjonalnie developerów rynku pierwotnego mieszkań?
~JPG 15-05-2017 21:29
Miasto powinno pomagać tylko tym, którzy takiej pomocy potrzebują (np. inwalidzi, osoby które nagle straciły mieszkanie np. wyniku w katastrofy budowlnej, pożaru itp.). W każdym innym przypadku jest to bezprawne rozdawanie mienia znacznej wartości tak naprawdę z naszych podatników portfeli.Taka sytuacja doprowadza do nierówności społecznej obywateli wobec prawa.Co ma zrobić obywatel, który za ciężko zarobione pieniądze ledwo spłaca raty kredytu kupionego mieszkania do kapitalnego remontu bo tylko na takie było jego stać?
~Hm 15-05-2017 22:22
Do JPG: Musi sprzedać to mieszkanie, popaść w alkoholizm, zrobić troche dzieci i rozwieść sie, aby byc samotnie wychowującym No i na koniec uciąć sobie dwa palce, żeby mieć orzeczenie o niepełnosprawności. Aha No i zrezygnować z pracy i żyć na koszt państwa. Wtedy mieszkanie dostanie :))
~pytacz 15-05-2017 23:26
No i sami państwo widzą, czyż gmina nie prowadzi niegospodarnego rozporządzania mieniem a co najśmieszniejsze stojąc w prawie? Potrzebna jest nowa konstytucja aby wyrugować ten bandycki proceder.
~apsik 15-05-2017 23:32
W którym artykule konstytucji widzisz problem? Nie znaczy to że go nie ma ale czy na pewno to jest źródło? Nie prawo jest problemem tylko ludzie którzy je stosują i sposób w jaki to robią.
~Polewa z leminga 16-05-2017 8:47
apsik: jak widac na podstawie aferalow, to trzeba zapisywac wszystko w Konstytucji, bo rozgkradna wszystko. Jest hamulec na zadluzanie kraju w Konstytucji. Takie hamulce byly tez odnosnie zadluzania miast, blokujace zazdluzanie tylko do jakiegos poziomo. Niestety PO i TUSK te hamulce sciagneli. Stworzyli jakies IZby Obrachunkowe na czele ktorych poobsadzali swoich Misiewiczow, ktore pozwalaja swoim kolesiom z PO okaradac i zalduzac miasta do poziomu ponad 100% jak to ma sie w Walbrzychu. Wiec tak. Trzeba PeOwcom tego abronic w Konstytucji. Jak widac trzeba, bo rozkradna wszystko i zrujnuja kazde miasto.
~pytacz 16-05-2017 9:20
Art.75 konstytucji mówiący o mieszkaniach należy dostosować do świętego i odwiecznego prawa własności w tym również do problemu nadmiernego opodatkowania i poziomu zadłużenia samorządów. Do wyjazdu z bandyckim prawem, kto za? Konstytucja w obecnej formie narusza równość obywateli wobec prawa i stawia obywatela na słabszej pozycji wobec państwa. To się nazywa faszyzmem.
idler73 16-05-2017 10:22
@Pytacz, po pierwsze, pisze się "to się nazywa faszyzm", a nie "faszyzmem". Po drugie, istnieją kryteria wykupu tych mieszkań. Po trzecie, mieszkania, przynajmniej te wybudowane do tej pory, mają standard, raczej niski, a na pewno nie porównywalnie niższy niż te, oferowane przez developerów w miastach w których się je buduje. W Wałbrzychu nie ma nowych mieszkań na sprzedaż z oczywistego powodu, średnia pensja w mieście nadal oscyluje w okół 2000 pln, a w wielu przypadkach poniżej i to sporo, kredyt mieszkaniowy, nie jest więc brany pod uwagę. I to jest chore i za to, a nie za jakieś kretyństwa smoleńskie i atak na demokrację powinien wziąć się najświętszy rząd. Poparcie skoczyło by do 80%, ludzie chcą zarabiać i mieć, a nie dostawać za darmo.
~Brawo 16-05-2017 10:28
Balem się ze dostaną beZrobotni bez chęci do pracy i bumelanci i ci który się nie opłaca pracować bo są nafaszerowani opowiesciami o zydokomunie. Ale brawo panie prezydencie, mieszkania maja być dla tych którzy dają gwarancję opieki nad nimi.
~pytacz 16-05-2017 11:43
A ja się dalej pytam : Kto za te mieszkania ostatecznie zapłaci? Bo na pewno nie użytkownik. Może nieprawda? O , idler znowu dobrze mówi - ludziom nie pozwala się zarabiać DOBRZE. Może w końcu dojdziesz do oczywistości czemu się tak dzieje?
~Scrappy Coco 16-05-2017 12:54
W gospodarstwach 2,3 i 4 osobowych dochód na osobę może wynosić do 300 % najniższej emerytury czyli 3000 zł ? Czyli 12000 tysięcy złotych na gospodarstwo domowe ?! Czy kogoś takiego nie stać na kredyt ?!!!!!!
~pytacz 16-05-2017 13:44
A co gminę obchodzi czy kogoś stać na kredyt czy nie? Gmina musi dać swoim zarobić z tego co NAM zabierze.
~Polewa z leminga 16-05-2017 14:06
Stac. Ale po co brac kredyt, jak kolesie z PO chate zalatwia, a mieszkancy za nia zaplaca.
~Pola 17-05-2017 15:36
Ja się zastanawiam tylko skąd wziąć taki dochód przy 5 osobowej rodzinie w moim przypadku? Gdzie ja na macierzyńskim a mąż ciężko pracuje za marne grosze? Chociaż na głowie byśmy stanęli nie jesteśmy w stanie udokumentować nawet 7 tys w gospodarstwie domowym😠 to się robi coraz bardziej chore 😐 wyprowadzają pieniądze z miasta jak tylko mogą, bo Policja potrzebuje bo co?Bo stare radiowozy się wszystkie na raz posypały? Płacimy podatki za co po co i dla kogo?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group