Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4458
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wieża widokowa na Borowej powstanie wkrótce

Czwartek, 30 marca 2017, 10:07
Aktualizacja: 10:09
Autor: PAW
Wałbrzych: Wieża widokowa na Borowej powstanie wkrótce
Fot. red
Jakiś czas temu informowaliśmy, że Gmina Wałbrzych wspólnie z Gminą Jedlina Zdrój zamierzają wybudować wieżę widokową na Górze Borowej. Wszystko wskazuje na to, że projekt zostanie wkrótce zrealizowany.

Borowa to najwyższy szczyt Gór Czarnych i całych Gór Wałbrzyskich w Sudetach Środkowych, o wysokości 853,3 m n.p.m. Jest najwyższym (granicznym) punktem w granicach administracyjnych Wałbrzycha.

Koncepcja zagospodarowania tego terenu już powstała kilka miesięcy temu i kolejnym elementem było wykonanie projektu budowlanego na wieżę. Gmina Wałbrzych przekazała na ten cel 25 tys. zł, Jedlina Zdrój też partycypowała w kosztach projektu i ma dołożyć się do budowy wieży, która to inwestycja pochłonie kilkaset tysięcy złotych.

Prezydent Roman Szełemej mówi, że projekt ożywi w tym regionie ruch turystyczny.
- Projekt obejmuje dwie gminy połączone pasmem gór – mówi prezydent. - Myślę, że w tym roku uda się znaleźć wykonawcę. Mieszkańcy Podgórza bardzo życzliwie podchodzą do tego pomysłu i są projektem zainteresowani. Wiem, że droga prowadząca na Borową znajduje się w złym stanie, ale muszę powiedzieć, że mamy w planach wiele innych drogowych remontów, które są bardziej priorytetowe.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group