• Czwartek, 19 września 2019
  • Godz. 2:40
  • Imieniny: Konstancji, Januarego, Teodora
  • Czytających: 2901
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wigilia dla potrzebujących w Kościele Zielonoświątkowym

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 24 grudnia 2018, 10:48
Autor: red
Fot. użyczone
W zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Wałbrzychu odbyła się Wigilia dla osób ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia w Wałbrzychu oraz ludzi bezdomnych.

W trakcie spotkania modlono się i wspólnie śpiewano tradycyjne kolędy. Ponadto pastor Roman Bortkiewicz wygłosił kazanie mówiące o tym, że Jezus przyszedł na świat po to, by między innymi pomagać potrzebującym ludziom. Na Wigilię przybyło około 40 osób. Na koniec goście otrzymali paczki z żywnością. Zielonoświątkowcy w tym roku kupili od miasta obiekt przy ulicy Andersa, który wcześniej służył jako Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

33
94%
Cieszy
1
3%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Gienek 24-12-2018 11:03
Bardzo pozytywna akcja. Znam paru zielonoswiakowcow z Boguszowa. Mili ludzie.
~Mondruś 24-12-2018 11:35
SupeR!
~Lesław Dziuba 24-12-2018 18:47
WOK na Andersa to bardzo duży obiekt. Pewnie sporo kosztowało wykupienie tak okazało budynku. Gratuluję i życzę sukcesów. Alleluja i do przodu.
~x 25-12-2018 20:54
O tym, jak Święta Bożego Narodzenia obchodzą wierni Kościoła Zielonoświątkowego rozmawiamy z Pawłem Jurkowskim, pastorem zboru w Wejherowie. - Święta dla katolików to wieczerza wigilijna, pasterka, oglądanie szopek bożonarodzeniowych. A dla członków Kościoła Zielonoświątkowego? - Na początku należy wyjaśnić, że zbory Kościoła Zielonoświątkowego to wspólnoty autonomiczne, dlatego obchody tego czasu mogą inaczej wyglądać w poszczególnych zborach. Nie ma sztywnych ram. Nasza wiara opiera się na Piśmie Świętym, a w nim nie ma zapisu, że 24 grudnia obchodzi się Boże Narodzenie. Datę tę ustalono później. Dlatego nie celebrujemy tego wydarzenia tak uroczyście i przez trzy dni. U nas Boże Narodzenie to czas, kiedy wspominamy narodzenie Jezusa, sens jego śmieci i zmartwychwstania. - Jak więc będziecie obchodzili nadchodzące święta? - Wigilia Bożego Narodzenia wypada w niedzielę, czyli w dzień, kiedy tradycyjnie odbywają się nasze nabożeństwa. Będziemy śpiewali kolędy, jednak tylko te, które odzwierciedlają biblijną prawdę o przyjściu na świat Jezusa. Na pewno zabrzmi u nas "Przybieżeli do Betlejem". Kazanie poświęcę tematowi Narodzenia Pańskiego, w odniesieniu do życia każdego z nas. Przygotowujemy też uroczystość dla dzieci, do nich skieruję specjalne słowa, będzie modlitwa za nie, no i oczywiście prezenty, bo na te ostatnie czekają wszystkie dzieci niezależnie od wyznania. - Rozumiem, że nie będzie tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. - Raczej nie, choć jak powiedziałem, każdy zbór ma swą odrębność. Niektórzy przygotowują uroczystą kolację 24 grudnia.
~Mosiek z Nazaretu 26-12-2018 18:49
Lubie zielonoswiatkowcow. To porzadni ludzie. Pozdrawiam Was.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group