Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2614
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wigilijne spotkanie Polskiego Związku Głuchych w Wałbrzychu

Niedziela, 11 grudnia 2016, 15:24
Autor: red
Wałbrzych: Wigilijne spotkanie Polskiego Związku Głuchych w Wałbrzychu
Fot. użyczone
W sobotę 10 grudnia członkowie i przyjaciele PZG KT Wałbrzych spotkali się przy wigilijnym stole.

Jest to kolejna Wigilia, w której uczestniczyli: ksiądz Grzegorz Fabiński - duszpasterz osób niesłyszących Diecezji Świdnickiej, Elżbieta Badiuk, tłumacz języka migowego z Legnicy, byli prezesi PZG Wałbrzych - Otto Dąbrowski z żoną Aleksandrą oraz Marek Herzog.

Spotkanie rozpoczął duszpasterz osób niesłyszących.
- Jezus przyszedł na ziemię, aby nas wszystkich zbawić od grzechu i dać nam pokój na sercu, na duszy naszej i pokazać nam wszystkim, jak mamy żyć, aby pójść do Nieba. Dzisiaj spotykamy się na Wigilii, aby przypomnieć sobie, że Pan Bóg nie zostawia nas samych, ale chce, abyśmy sami chcieli przyjąć Jego Syna Jezusa Chrystusa i razem z Jezusem żyć, aby być już tutaj szczęśliwym, spokojnym człowiekiem, aby móc innym pomagać z radością serca. Z tej okazji życzę Wam wszystkim, aby Jezus, który się na pewno narodzi, był obecny w Waszym sercu, w Waszych domach, aby przez Waszą modlitwę Jezus pomagał Wam w codziennych, trudnych sprawach, aby Nowy Rok 2017 był dla Was rokiem radości, szczęścia i samych sukcesów. Życzę Wam, aby ten czas był czasem błogosławionym od Pana Boga - powiedział ksiądz Grzegorz Fabiński po odczytaniu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim.

Następnie prezes PZG Wałbrzych - Piotr Dobosz - złożył zebranym życzenia:
- Życzę wszystkim zebranym wesołych świąt, szczęśliwego Nowego Roku, żeby cały rok był dobry, owocny, pełen ciepła, żeby nie było podziałów między nami, żeby się klub utrzymał i nikt nie odchodził - mówił prezes.

Zgodnie z tradycją, wszyscy podzielili się chlebem na znak pokoju, jedności i życzyli sobie szczęścia. Na stole zagościły tradycyjne, wigilijne potrawy, a po wspólnej kolacji do klubu przybył Święty Mikołaj, aby rozdać dzieciom prezenty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group