Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2342
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wilgoć na Traktorzystów

Piątek, 7 sierpnia 2020, 12:39
Aktualizacja: Sobota, 8 sierpnia 2020, 9:03
Autor: red
Wałbrzych: Wilgoć na Traktorzystów
Fot. MZB
Wilgoć na ulicy Traktorzystów wynikiem nieszczelności w mieszkaniu.

Nie wody gruntowe czy opadowe, nie źle wykonany drenaż, ani tym bardziej zaniedbanie zarządcy, lecz przeciekający zawór spłuczki w jednym z mieszkań na parterze, okazał się przyczyną pojawienia się wody w piwnicy budynku przy ul. Traktorzystów – informuje Miejski Zarząd Budynków w Wałbrzychu, komentując sprawę, o której donosiły w ubiegłym tygodniu wałbrzyskie media.

Przypomnijmy – o interwencję do jednej z wałbrzyskich redakcji zwróciła się mieszkanka, która w swoim lokalu oraz piwnicy walczyła z problemem nadmiernej wilgoci i pleśni. Jej zdaniem problem tkwił w złym odwodnieniu budynku, przez które to woda miała wsiąkać z gruntu do piwnicy, a następnie do mieszkania lokatorki.
- Gdy tylko otrzymaliśmy informację na temat zaistniałej sytuacji na miejsce oddelegowani zostali pracownicy, m.in. biura obsługi klienta „Piaskowa-Góra” – mówi Kacper Nogajczyk, prezes MZB sp. z o. o. w Wałbrzychu. – Podczas wizji ustalili, że piwnica faktycznie jest zalewana, ale nie gruntowo, lecz poprzez strop, z lokalu usytuowanego powyżej. Pracownicy Zakładu Remontowego stwierdzili tam zepsuty zawór pływakowy. W wyniku tej awarii woda wylewała się na podłogę, a następnie przesiąkała do piwnicy. Nieszczelność została usunięta i mamy nadzieję, że to rozwiąże problem.

Budynek, w którym doszło do opisanej sytuacji już przeszedł znaczną przemianę – wyremontowano m.in. elewację, a całość nakładów to koszt ponad 330 tysięcy złotych. To jednak nie koniec inwestycji – na przyszły rok zaplanowany jest remont klatki schodowej oraz uporządkowanie strychu, a gdy zajdzie taka konieczność, także ewentualnie ujawnione usterki w piwnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
5
63%
Hahaha
2
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group