Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3720
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Wioska indiańska w Szczawnie–Zdroju

Niedziela, 15 lipca 2018, 6:43
Aktualizacja: 10:08
Autor: Robert Bajek
REGION, Szczawno-Zdrój: Wioska indiańska w Szczawnie–Zdroju
Fot. Robert Bajek
Park Zdrojowy w Szczawnie–Zdroju zamienił się wczoraj w prerię z Dzikiego Zachodu, za sprawą wyjątkowego wydarzenia pod nazwą "Karol May czyli Indiańska Wioska Szczawno–Zdrój".

Impreza zorganizowana wspólnie przez Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S. A. i Gminę Szczawno-Zdrój zainspirowana była pobytem Karola Maya w szczawieńskim uzdrowisku. Niemiecki pisarz spędził tam kilka tygodni w 1907 roku, odbywając kurację. Imprezę rozpoczął rytuał palenia szałwii, który zdaniem Indian oczyszcza, uwalnia od złych mocy i złych uczuć. Następnie odziani w barwne stroje, ozdobione piórami i dzwoneczkami Indianie zaprezentowali publiczności kilka rodzajów tradycyjnych tańców.

Natomiast w indiańskiej wiosce na gości, nie tylko tych najmłodszych, czekało wiele atrakcji. Były zmagania w rzucie do celu, dojenie krowy na czas, warsztaty tworzenia naszyjników, bransoletek i tradycyjnych, indiańskich łapaczy snów. Nie zabrakło też wielu ciekawych historii i opowieści, opisujących życie codzienne, kulturę i zwyczaje rdzennych mieszkańców Ameryki.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group