Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2759
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wizyta dzieci u strażaków

Wtorek, 2 sierpnia 2016, 9:41
Autor: red
Wałbrzych: Wizyta dzieci u strażaków
Fot. OSK Podzamcze
Dla dzieci uczęszczających na zajęcia w OSK w okresie wakacji zorganizowana została wizyta w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu przy ul. Ogrodowej.

Dzieci miały możliwość zapoznania się ze zróżnicowanymi samochodami oraz sprzętem do gaszenia pożarów i udzielania pierwszej pomocy.
Ponadto zademonstrowane zostały wozy i sprzęt Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego przeznaczony do różnych akcji nie związanych z gaszeniem pożarów. Dzieci oprowadzane były przez strażaków, którzy przekazali wiele informacji o posiadanym sprzęcie oraz opowiadali o najciekawszych zdarzeniach związanych z wykonywaną pracą.

Na zakończenie wizyty strażacy zademonstrowali wóz z drabiną o wysokości 42 metrów z łamanym przęsłem. W pełni zautomatyzowana drabina wykorzystywana jest podczas akcji ratowniczych na wysokich budynkach. Może również służyć jako dźwig, a nawet, po odpowiednim ustawieniu w poziomie, jako kładka np. nad rzeką. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość wzniesienia się w koszu umieszczonym na końcu drabiny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group