Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2686
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wizyta w ZOO z Katarzyną Groniec

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 27 stycznia 2015, 7:30
Aktualizacja: Sobota, 31 stycznia 2015, 16:32
Autor: Katarzyna Szwarc
Fot. Katarzyna Szwarc
W niedzielny wieczór w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora odbył się koncert Katarzyny Groniec. Artystka wraz ze swoim zespołem zaprezentowała utwory napisane przez Agnieszkę Osiecką.

Ta pochodząca z Zabrza piosenkarka i aktorka zadebiutowała w 1991 roku w musicalu „Metro”, wcielając się w pierwszoplanową rolę Anki. Jednak już 6 lat później została laureatką prestiżowych Grand Prix, Pierwszej Nagrody, Nagrody Dziennikarzy oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Od tego czasu wzięła udział w wielu przedstawieniach przygotowanych m.in. przez Studio Buffo, Teatr Ateneum, Teatr Roma, ale i również Teatr Telewizji. Na swoim koncie ma 8 płyt studyjnych, z czego ostatnia - „Wiszące Ogrody” - ukazała się rok temu. Natomiast już w marcu na światło dziennie wyjdzie jej najnowszy krążek, poświęcony piosenkom autorstwa Agnieszki Osieckiej.

To właśnie z tym materiałem Katarzyna Groniec odwiedziła Wałbrzych. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem – wszystkie bilety zostały wyprzedane i trzeba było dostawić kolejne krzesła. Każdy, kto zdecydował się wziąć udział w niedzielnym koncercie, nie miał powodów do narzekania. Występ artystki był ucztą zarówno dla ucha, jak i dla oka.

Koncertowi towarzyszyły wyświetlane w tle animacje, a klimatyczne, niezbyt jasne oświetlenie idealnie współgrało z przedstawionym tego wieczoru repertuarem, który zdecydowanie nie należał od monotonnych. Spokojne, liryczne piosenki przeplatane były żywiołowymi utworami, przy których ciężko było usiedzieć na miejscu.

Umiejętności interpretacyjne tekstów, jakimi dysponuje Katarzyna Groniec, są na niewiarygodnie wysokim poziomie, a jej wyjątkowa charyzma i sceniczny pazur nie pozwalają widzowi oderwać od niej wzroku. Bosonoga piosenkarka wykonuje utwory całą sobą i jak na dłoni widać, że w owe interpretacje wkłada całe serce.

Wokalistce z łatwością udało się też złapać kontakt z Wałbrzyską publicznością, która została powitana wyśpiewanym zwrotem „Witamy Państwa bardzo serdecznie w ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej”. Parę razy Wałbrzyszanie byli też proszeni o pomoc w śpiewaniu refrenów.

Kilka utworów zostało wykonanych z wykorzystaniem oryginalnych rekwizytów – dzwonków oraz zabawkowych, świecących i wydających dźwięki pistoletów, których głównym zadaniem było puszczanie baniek mydlanych. Tak niezwykłe wykonanie utworu ocierało się o swoisty performance i zdecydowanie oczarowało wszystkich zebranych widzów.

W czasie koncertu artystka wykonała m.in. takie kompozycje jak „Dzikuska”, „Kokaina”, „ZOO”, „Ja nie chcę spać”, „Rodzi się ptak”, czy „Chodzi o to, żeby nie być idiotą”. Dodatkowym smaczkiem był utwór-wiązanka, w skład której wchodziły jedne z największych przebojów Agnieszki Osieckiej, np. „Nie ma jak pompa”, czy „Małgośka”. Koncert zakończył się dwoma bisami, a Wałbrzyszanie długo nie pozwolili opuścić sceny ani Katarzynie Groniec, ani jej zespołowi.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group