Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4988
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wjazd będzie bezpieczniejszy

Piątek, 21 sierpnia 2020, 10:30
Aktualizacja: Sobota, 22 sierpnia 2020, 8:22
Autor: red
Wałbrzych: Wjazd będzie bezpieczniejszy
Fot. użyczone
Od przyszłego tygodnia rusza rozbudowa skrzyżowania ul. Wrocławskiej (droga krajowa nr 35) z ul. Piastów Śląskich. Powstaną m.in. nowy, 300 m pas ruchu oraz trójkątna wyspa. Dzięki inwestycji gminy Wałbrzych znacznie poprawi się bezpieczeństwo podczas wjazdu na teren kompleksu Zamku Książ w Wałbrzychu.

Czasowa organizacja ruchu na czas robót związanych z realizacją zadania pn. „Rozbudowa skrzyżowania ul. Wrocławskiej z ul. Piastów Śląskich” w Wałbrzychu zostanie wprowadzona w trakcie robót przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

Rozbudowa nie zmienia zasadniczego zagospodarowania terenu. Zadanie polega na wykonaniu dodatkowego pasa włączenia i wyłączenia z ul. Wrocławskiej w ul. Piastów Śląskich. Dodatkowo projektuje się zmianę geometrii wyjazdu z ul. Piastów Śląskich (wyspa trójkątna), aby wyeliminować możliwość wyjazdu w kierunku Świdnicy.
W związku z dobudową pasów, poszerzeniem korpusu drogi przewiduje się wykonanie przepustów oraz rowów przydrożnych. Zaprojektowano także przebudowę kolidującego oświetlenia, uzbrojenia podziemnego, budowę dwóch wpustów deszczowych oraz kanału technologicznego.

Wykonawca robót w ramach placu budowy zapewni stały dojazd do Zamku Książ oraz Książańskiego Parku Krajobrazowego. Na przedmiotowym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h. Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o., która realizuje je według projektu Krzysztof Sachsa. Zakończenie prac planowane jest jesienią tego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group