Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 2144
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno Zdrój: Wkrótce koncert Tomasza Drabiny

Piątek, 13 stycznia 2012, 7:09
Aktualizacja: 7:10
Autor: PAW
REGION, Szczawno Zdrój: Wkrótce koncert Tomasza Drabiny
Fot. red
Już w przyszłym tygodniu będzie można wysłuchać rewelacyjnego koncertu wirtuoza akordeonu – Tomasza Drabiny.

Koncert obędzie się już 20 stycznia (piątek) o godz. 19:00 w Teatrze Zdrojowym.

Podczas recitalu będziemy mogli usłyszeć kawiarnianą muzykę paryską, najpiękniejsze tanga argentyńskie i polskie, nastrojową muzykę bałkańską oraz kompozycje własne artysty.

Tomasz Drabina to nie tylko akordeonista, ale także kompozytor, aranżer i pedagog. Jest absolwentem Akademii Muzycznej klasy akordeonu w Poznaniu, stypendystą Ministra Kultury i Sztuki.

Jest założycielem grupy „Aviaccord”, grającej etno -folk Bałkanów i Polski oraz kompozycje artysty. Od lat wykonuje z wielkim powodzeniem cykl solowych koncertów zatytułowanych „Akordeon na Drabinie?”. Występuje również z programem „Powróćmy jak za dawnych lat" w duecie z Pauliną Kujawską, który prezentuje stylową piosenkę francuską i polską. Z Gertrudą Szymańską stanowią ciekawy duet (połączenie akordeonu z instrumentami perkusyjnymi) podczas koncertów „Tangreen”, inspirowanych najbardziej znanymi tangami świata.

W obszarze jego szerokich zainteresowań muzycznych leży paryska muzyka w stylu „musette", argentyńskie i polskie tanga, muzyka latynoamerykańska, folklor Bałkanów, Słowacji, Węgier i Polski (tu w szczególności Podhala, Spisza i Beskidów), muzyka klezmerska oraz melodie filmowe.

Bilety w cenie: 10,00 zł są do nabycia w: biurze Teatru Zdrojowego (tel. 74-840 24 45) oraz restauracji „Bohema”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group