Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 2482
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wkrótce modernizacja stadionu w Starych Bogaczowicach

Wiadomości: REGION, Stare Bogaczowice
Niedziela, 14 września 2014, 13:25
Autor: red
Fot. UG Stare Bogaczowice
Już we wrześniu zajdą wielkie zmiany na stadionie sportowym w Starych Bogaczowicach.

Gmina Stare Bogaczowice pozyskała dofinansowanie na dwa projekty, które znacząco wpłyną na poprawę warunków socjalnych na obiekcie oraz wzbogacą bazę sportowo-rekreacyjna dostępna dla mieszkańców gminy.

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozyskano dofinansowanie na realizację zadania pn. „Budowa zaplecza socjalno-gospodarczo-magazynowego wraz z infrastrukturą techniczną dla istniejącego obiektu sportowo-rekreacyjnego w Starych Bogaczowicach”. Realizacja zadania przewidziana jest na wrzesień i październik bieżącego roku.

Projekt przewiduje montaż na fundamentach 2 kontenerów z funkcją socjalno-magazynową z możliwością wykorzystania na szatnie oraz podręczne magazyny na sprzęt sportowy oraz jednego kontenera sanitarnego, w którym będą się znajdowały m.in. toalety. W ramach projektu wykonana zostanie wewnętrzna linia zasilająca w energię elektryczną, przyłącze wody z wodociągu 32PE oraz przyłącze kanalizacji sanitarnej. Ponadto w ramach inwestycji na potrzeby obiektu zostanie wykonany chodnik z kostki betonowej o pow. 45 m2. Całość przedsięwzięcia to koszt ok. 120 tys. zł. Pozyskane dofinansowanie wynosi 30 tys. 378 zł. Urząd Gminy wyłonił wykonawcę zadania, z którym w najbliższych dniach zostanie podpisana umowa.

Do końca września w obrębie stadionu zostaną zamontowane, zdobywające ostatnio dużą popularność, urządzenia siłowni zewnętrznej. Przewidziano 9 podwójnych urządzeń montowanych na pylonie z instrukcją użytkowania. Jednocześnie z tego sprzętu będzie mogło korzystać 18 dorosłych osób. Wśród urządzeń znajdą się m.in.: wioślarz, biegacz, orbitrek, twister, wahadło, prasa nożna, koła tai chi i koło duże, drabinka, rower oraz stanowisko do wyciskania siedząc i drążek do podciągania się. Koszt przedsięwzięcia to kwota ok. 43 tys. 500 zł. Urząd Gminy pozyskał na realizację projektu dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 28 tys. 300 zł.

Gmina Stare Bogaczowice planuje również montaż urządzeń siłowni zewnętrznych w innych miejscowościach gminy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group