Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3652
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Wkrótce w SP nr 3 w Głuszycy otwarcie pracowni przyrodniczej

Środa, 1 grudnia 2010, 7:54
Aktualizacja: 7:54
Autor: red
REGION, Głuszyca: Wkrótce w SP nr 3 w Głuszycy otwarcie pracowni przyrodniczej
To będzie naprawdę nowoczesna pracownia
Fot. użyczone
Będzie jedną z najnowocześniejszych w Europie. Powstała w ramach projektu „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie” m.in. w celu podniesienia jakości kształcenia oraz zainteresowania głuszyckich dzieci kierunkami matematyczno–przyrodniczymi. Uczniowie już nie mogą się doczekać…

- Blisko 30 stanowisk pracy dla uczniów, w tym 6 stanowisk komputerowych, elektroniczne plansze projektowe, projektor, tablica multimedialna sterowana przez uczniów pilotami, kamera cyfrowa, mnóstwo odczynników chemicznych, mikroskopy optyczne, ciśnieniomierze, aparat do badania EKG – to tylko część wyposażenia, jakie wymienia Dorota Hałas, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy, gdzie trwają właśnie przygotowania do otwarcia nowoczesnej pracowni przyrodniczej.

W grudniu 2009 roku Burmistrz Głuszycy Wojciech Durak podpisał umowę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, która zakładała przekazanie Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy, wyposażenia pracowni przyrodniczej w ramach projektu „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie” z RPOWD. Warunkiem otrzymania wyposażenia - oprócz opracowania przez szkołę programu rozwojowego - było przygotowanie sali pod pracownię. Gmina sfinansowała więc remont oraz zakup mebli.
– Dzięki nauce w takiej pracowni liczymy nie tylko na zwiększenie zainteresowania się uczniów blokiem matematyczno-przyrodniczym oraz informatyką, ale także mamy nadzieję, że przełoży się to na jeszcze lepsze wyniki testu przyrodniczo-matematycznego oraz – w przyszłości – chęci kształcenia się uczniów w kierunkach technicznych – wyjaśnia dyrektor SP nr 3 i dodaje, że zajęcia w pracowni będę przeprowadzane przez nauczycielkę odpowiednio przeszkoloną w tym zakresie. – W naszym przypadku jest to pani Joanna Świetlicka, nauczycielka przyrody, która już uczestniczy w odpowiednich szkoleniach – wyjaśnia Dorota Hałas.

Warto tu nadmienić, że kurs dotyczący tylko obsługi tablicy interaktywnej trwał 6 godzin. Pozostałe, dotyczące innego sprzętu na wyposażeniu pracowni, nie są krótsze. Nic zatem dziwnego, że zajęcia w pracowni przyrodniczej w przyszłości będą mogły się odbywać tylko pod kierunkiem odpowiednio przeszkolonego instruktora.
– Dla uczniów naszej szkoły będą w pracowni prowadzone lekcje przyrody oraz kółko przyrodnicze, ale oczywiście uczniowie z pozostałych szkół głuszyckich również będą mogli brać w nich udział, tyle że pod kierunkiem naszej nauczycielki – zapowiada dyrektor SP 3.

Pracownia tworzona jest w ramach projektu RPOWD "Pracownia przyrodnicza w każdej gminie" oraz z projektu POKL 9.1.2 ,,Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji”. Wspomniany projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i powstał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Celem głównym projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji, zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych, podnoszenie jakości procesu kształcenia, wspieranie indywidualnych zainteresowań i zdolności każdego ucznia ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności kluczowych poprzez realizację programów rozwojowych na zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych, a także wdrażanie przyjętych rozwiązań do praktyki szkolnej.

O dacie oficjalnego otwarcia pracowni wraz z prezentacją jej możliwości powiadomimy w najbliższym terminie.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group