Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 3761
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Włamania i kradzieże

Niedziela, 6 grudnia 2020, 6:46
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Włamania i kradzieże
Fot. KMP Wałbrzych
W ostatnich dwóch dniach czworo złodziei wpadło w ręce policjantów z Wałbrzycha, Głuszycy oraz Boguszowa–Gorc.

W środowy wieczór policjanci zespołu kryminalnego Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach udali się do rynku w tej miejscowości, gdzie przebywał 25-latek odpowiedzialny za dokonanie w ostatnich miesiącach kradzieży oraz włamań do obiektów gospodarczych i mieszkalnych na terenie gminy. W jego ręce wpadły między innymi felgi samochodowe, narzędzia i elektronarzędzia, stalowy piec oraz rower, a łączna wartość strat oszacowana została na kilka tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał łącznie 10 zarzutów.

W czwartek przed południem w ręce funkcjonariuszy zespołu kryminalnego Komisariatu Policji w Głuszycy wpadła natomiast 61-latka. Zebrane bezpośrednio po zgłoszeniu informacje w sprawie, pozwoliły na zatrzymanie kobiety w rejonie miejsca zdarzenia w Jedlinie-Zdroju przy ul. Piastowskiej. Podejrzana włamała się do pomieszczenia gospodarczego jednego ze sklepów i dokonała kradzieży produktów spożywczych o wartości około 100 zł.

W tym samym czasie wałbrzyscy policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu zatrzymali w Szczawnie-Zdroju 20-letniego wałbrzyszanina. Mundurowi ustalili, że mężczyzna 30 listopada tego roku wykorzystał nieuwagę pracowników jednego ze sklepów w tej miejscowości i dokonał kradzieży trzech damskich torebek o wartości blisko 700 złotych.

Ostatni z zatrzymanych złodziei wpadł - tym razem w ręce policjantów kryminalnych drugiego komisariatu - w czwartkowy wieczór. Funkcjonariusze w toku wykonanych czynności procesowych udowodnili 19-latkowi, że w okresie od maja do listopada tego roku wykradał w różnych sklepach wyroby cukiernicze oraz alkoholowe, powodując straty w kwocie łącznej blisko 1,5 tysiąca złotych, dokonał dwóch kradzieży mienia z niezamkniętych pojazdów, gdzie wartość utraconych przedmiotów wyniosła 5 tysięcy złotych, ukradł jednemu u z mieszkańców Wałbrzycha portfel z gotówką oraz włamywał się do pomieszczeń gospodarczych i mieszkalnych, a straty oszacowane zostały w tych przypadkach łącznie na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał łącznie 9 zarzutów.

Wszyscy sprawcy przyznali się do popełnionych przestępstw i złożyli wyjaśnienia. Za kradzież 20-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za kradzieże i kradzieże z włamaniami pozostali mężczyźni oraz 61-latka mogą trafić za kraty więzienia na 10 lat. O losie czworga podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group