Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 3781
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Włamanie i ucieczka

Piątek, 7 sierpnia 2020, 7:41
Aktualizacja: Sobota, 8 sierpnia 2020, 9:03
Autor: red
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Włamanie i ucieczka
Fot. KMP Wałbrzych
Mężczyzna, który 27 lipca tego toku nie zatrzymał się do kontroli drogowej patrolującym ul. Żeromskiego w Wałbrzychu policjantom, trafił w ręce funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy. Ukrywający się od pewnego czasu przed organami ścigania 19–latek był poszukiwany, gdyż w tym samym dniu dokonał włamania do jednego ze sklepów w Szczawnie–Zdroju.

27 lipca tego roku mężczyzna jadący samochodem nie zatrzymał się mundurowym do kontroli drogowej na ul. Żeromskiego w Wałbrzychu, chwilę później porzucił prowadzony przez siebie pojazd, podjął ucieczkę i oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze szybko ustalili, kto kierował samochodem i dlaczego popełnił przestępstwo.

Okazało się, że 19-latek chciał uniknąć spotkania z policjantami i ukrywał się przed organami ścigania, gdyż w tym samym dniu - po wybiciu szyby w drzwiach wejściowych - dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu przy ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju, z którego ukradł różnego rodzaju sprzęt elektroniczny w postaci słuchawek oraz odtwarzaczy dvd o łącznej wartości ponad 6,5 tysiąca złotych.

Ostatecznie 5 sierpnia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali podejrzanego o popełnienie obu przestępstw mężczyznę. Unikający przez ostatnie dni kontaktu z ludźmi 19-latek odpowie teraz za niezatrzymanie samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu oraz kradzież z włamaniem. 19-latek przyznał się do popełnionych czynów. Grozi mu 10-letni pobyt za kratami więzienia, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
3
38%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group