Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Włamywał się do domków jednorodzinnych w Szczawnie–Zdroju

Wtorek, 2 kwietnia 2019, 6:47
Autor: red
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Włamywał się do domków jednorodzinnych w Szczawnie–Zdroju
Fot. KMP Wałbrzych
31–letni wałbrzyszanin został zatrzymany w poprzedni wtorek przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Komisariatu Policji V w Wałbrzychu i odpowie za kradzieże z włamaniami do domków jednorodzinnych w Szczawnie–Zdroju.

Blisko dwa tygodnie temu wałbrzyscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domku jednorodzinnego w Szczawnie-Zdroju. Wtedy to złodziej po uprzednim uszkodzeniu drzwi dostał się do jego wnętrza i ukradł biżuterię a o łącznej wartości około 900 złotych. Policjanci kryminalni ustalili, że za przestępstwem może stać 31-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Kontynuując czynności operacyjne funkcjonariusze ostatecznie zatrzymali sprawcę 26 marca po południu przy ul. Baczyńskiego w Wałbrzychu.

W toku wykonanych czynności procesowych policjanci udowodnili podejrzanemu dokonanie kolejnych dwóch włamań do domków jednorodzinnych w Szczawnie-Zdroju. Pierwsze miało miejsce 13 stycznia tego roku, a kolejne 12 dni później. Z pomieszczeń zniknął wtedy m.in. sprzęt budowlany o łącznej wartości 4280 złotych.

Mieszkaniec naszego miasta przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za kratami więzienia może spędzić teraz 10 lat. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do 31-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Podczas wykonanych działań operacyjnych mundurowi odzyskali część skradzionego mienia.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
2
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group