Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2633
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Właściwe zachowania i postawy wobec zagrożeń o charakterze terrorystycznym

Piątek, 18 listopada 2016, 6:37
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Właściwe zachowania i postawy wobec zagrożeń o charakterze terrorystycznym
Fot. KMP Wałbrzych
W ramach wdrażania na terenie województwa dolnośląskiego „Koncepcji działań prewencyjnych ukierunkowanych na aktywność profilaktyczną w zakresie działań antyterrorystycznych pn. ALFA” realizowana jest akcja skierowana do uczniów wałbrzyskich, i nie tylko, szkół.

Koncepcja podpisana została przez Wojewodę Dolnośląskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusza Golanowskiego.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach spotkali się z uczniami wałbrzyskich i boguszowskich szkół. Prelekcja dotyczyła terroryzmu, który stanowi obecnie jedno z największych wyzwań w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa. Mimo, że nie ma aktualnie żadnych sygnałów świadczących o tego typu zagrożeniach w Polsce, to jednak należy kłaść duży nacisk na edukację w zakresie właściwych zachowań na wypadek takiego zagrożenia.

Obecnie świadomość i wiedza dzieci i młodzieży na temat terroryzmu jest niewielka. Dlatego kluczową kwestią dla realizacji programu będzie edukacja dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa w przypadku, gdyby stali się oni uczestnikami zdarzeń o charakterze terrorystycznym.

W ramach programu ALFA policjanci cyklicznie spotykają się z uczniami szkół powiatu wałbrzyskiego. W trakcie spotkań dzieci uzyskały wiedzę jak zachować się w sytuacji zagrożenia, kogo poinformować o zaistniałym niebezpieczeństwie oraz dowiedziały się, iż w przypadku działań interwencyjnych powinny podporządkować się służbom ratowniczym.

Takie spotkania odbywać się będą cyklicznie we wszystkich przedszkolach oraz szkołach wszystkich szczebli. Programem objęto dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group