Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 5123
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Własny kompost

Poniedziałek, 9 października 2023, 13:23
Autor: red
Wałbrzych: Własny kompost
Fot. MZUK Wałbrzych
Po 3 latach starań wałbrzyski MZUK dostał zgodę z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na kompostowanie bioodpadów i stara się o ich certyfikację. Pozwoli to na zakwalifikowanie bioodpadów jako produktu, a nie odpadu. Dzięki temu już w przyszłym roku będzie można otrzymać od MZUK–u własny kompost.

Zgodnie z zapowiedziami Prezydenta Romana Szełemeja, pod koniec listopada kubły na bioodpady o pojemności 120 litrów staną przy każdym jednorodzinnym domku oraz w miarę potrzeb dodatkowe śmietniki trafią też do gniazd i boksów przy budynkach wielorodzinnych. Prawidłowa segregacja pozwoli na zredukowanie ilości opadów, które trafiają na składowisko i przetworzenie ich w wartościowy kompost.

- Namawiamy, także do wyrzucania organicznych resztek bez worków foliowych, które będą zanieczyszczać wytwarzany kompost. Nie będą także odbierane już worki z „pod płotu” z odpadami zielonymi. Każdą ilość bioodpadów będziemy przyjmować bezpłatnie w PSZOK-u na ul. Beethovena oraz ul. Stacyjnej. Uczmy się prawidłowo segregować bioodpady, żeby można było odebrać wartościowy, wysokiej klasy kompost - informuje MZUK.

Twoja reakcja na artykuł?

14
56%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
8
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group