Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3729
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wnętrza świdnickiego aquaparku

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 2 czerwca 2012, 7:14
Aktualizacja: 7:40
Autor: red.
Fot. użyczone
25 maja Inwestycje Świdnickie ogłosiły kolejny już przetarg, mając nadzieję,że ten w końcu wyłoni wykonawcę jednej z największych inwestycji w mieście.

Przedsięwzięcie jest realizowane na podstawie prawa zamówień publicznych (wybór partnera) i przepisów o partnerstwie publiczno-prywatnym (zasady współpracy z wybranym partnerem).

Partnerstwo publiczno-prywatne polega na współpracy pomiędzy podmiotem publicznym (np. miastem), a prywatną firmą w ramach budowy obiektu użyteczności publicznej, gdzie obie strony wspólnie ponoszą koszty inwestycji i dzielą się ryzykiem ekonomicznym związanym z budową, zarządzaniem i eksploatacją obiektu. W modelu jaki ma zostać zrealizowany w Świdnicy firma prywatna zainwestuje swoje pieniądze, zrealizuje budowę, a następnie będzie zarządzać aquaparkiem. Po upływie wynegocjowanego czasu trwania umowy (np. 20 lat) aquapark wróci w ręce Miasta.

Przybliżona data oddanie obiektu do użytku mieszkańców to połowa 2014 roku.

powierzchnia zabudowy – 11 000 m2
kubatura – 43 000 m3
powierzchnia zabudowy basenu – 4 806 m2
powierzchnia lustra wody – 515 m2

Zbudowany zostanie basen rekreacyjny, basen sportowy, basen do nurkowania,fitness i siłownia, bar i kręgielnia oraz pomieszczenia odnowy biologicznej.

Dziękujemy firmie Inwestycje Świdnickie za udostępnienie zdjęć

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group