• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 18:39
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3523
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wniosek o zniesienie opłat parkingowych przy szpitalach już w Radzie Miejskiej

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 20 lipca 2018, 11:02
Aktualizacja: Sobota, 21 lipca 2018, 9:21
Autor: red
Fot. archiwum
19 lipca 2018 roku w Biurze Rady Miejskiej Wałbrzycha został złożony wniosek o podjęcie uchwały Rady znoszącej opłaty parkingowe w okolicach wałbrzyskich szpitali, tj. przy ulicach: Alfreda Sokołowskiego oraz Czerwonego Krzyża i Stefana Batorego w Wałbrzychu.

Do wniosku został dołączony projekt uchwały Rady Miejskiej dot. wniosku oraz listy poparcia z ok. 2 tys. podpisów.
- Wniosek spełnia warunki określone w § 50. 1. Statutu Miasta Wałbrzycha, który określa też dalszą procedurę dot. złożonych wniosków. Przewodnicząca Rady w terminie do 14 dni od daty wpływu, kieruje wniosek do Prezydenta, który w ciągu 30 dni od dnia otrzymania wniosku, dokonuje sprawdzenia list osób popierających wniosek, przedstawia merytoryczną opinię do projektu uchwały, określając ewentualne skutki finansowe wejścia w życie wnioskowanej uchwały - informuje radny Jerzy Langer.

Rada Miejska Wałbrzycha

Wniosek

Działając w oparciu § 50 Statutu Miasta Wałbrzycha składamy wniosek o podjęcie uchwały znoszącej opłaty parkingowe na ulicach : Alfreda Sokołowskiego oraz Czerwonego Krzyża i Stefana Batorego w Wałbrzychu.

Uzasadnienie:

Akcja zbierania podpisów osób wspierających wniosek do Rady Miejskiej Wałbrzycha, o podjęcie uchwały znoszącej opłaty parkingowe na ulicach : Alfreda Sokołowskiego oraz Czerwonego Krzyża i Stefana Batorego w Wałbrzychu, została zainicjowana przez Komitet Miejski PiS w Wałbrzychu. Akcja ta została podyktowana tym, że pobór opłat za parkowanie w bezpośredniej bliskości szpitali jest krytycznie oceniany przez mieszkańców Wałbrzycha oraz Powiatu Wałbrzyskiego. Opłaty te nie mogą być uznane za działanie ograniczające ruch kołowy w centrum miasta, jak to zazwyczaj ma miejsce w większych aglomeracjach miejskich. W naszej ocenie opłaty te są bezdusznym i nieuzasadnionym wykorzystywaniem nieszczęścia ludzkiego, jakim jest choroba lub wypadek, do uzupełnienia braków w budżecie miasta. Rozmowy prowadzone z osobami popierającymi nasz wniosek przekonały nas, że ta inicjatywa była bardzo oczekiwana przez mieszkańców Wałbrzycha.

Dlatego zwracamy się do Rady Miejskiej Wałbrzycha o zniesienie opłat parkingowych w pobliżu szpitali przy ulicach; Alfreda Sokołowskiego oraz Czerwonego Krzyża i Stefana Batorego.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 20-07-2018 14:43
Uwaga uwaga PIS zabrało głos w sprawie parkingów czas na nalot nienawiści na tym forum. Wierne oddziały Romana DO ATAKU!!!
~olo 20-07-2018 14:54
Wałbrzyski PIS zachowuje się kretyńsko Doktorek sam się POdkłada . ( zadłużenie,głupie nikomu nie potrzebne inwestycje , ogólna degrengolada miasta itp itd a oni milczą ) Szełemej śmieje się z PIS w Wałbrzychu. Panie i Panowie z PIS Wałbrzyskiego jesteście fatalni .
idler73 20-07-2018 15:15
No cóż, inicjatywa dobra i zasługuje na pochwałę. Jestem w pod wrażeniem, chociaż mam wątpliwości czy czasem się nie rozochocą i po zdobyciu parkingów nie zaczną na nich budować kapliczek smoleńskich. Po za tym, @olo, jak zwykle bredzisz, w Wałbrzychu wszystkie inwestycje są potrzebne, a bez pieniędzy nie da się ich realizować. Rozumiem, że Ty byś wolał łatanie zrujnowanego miasta modlitwą, ale wierz mi, nie da się, choć Tadek z Torunia mówi co innego, a Ty zapewne mu wierzysz. Widzę jednak pewną zmianę, pogodziłeś się z rzeczywistością i dostrzegłeś, że PiS w Wałbrzychu znaczy tyle co śnieg z zimy stulecia w 1978, mały, ale zawsze krok do przodu, gratulacje !
~ 20-07-2018 15:57
A co z z Urzędem Skarbowym
~ojtam 20-07-2018 18:52
Wyjątkowo głupia i szkodliwa inicjatywa - przekonacie się jak już wejdzie w życie i nie będziecie mieli gdzie zaparkować samochodu, bo pacjenci będą parkowali przez czas leczenia a w roku szkolnym i uczniowie. Bardziej oburzające niż 1,5 przed bramą jest to, że jak chce podjechać odebrać (lub dowieźć) chorego pod szpital trzeba wyskakiwać z 4 zł za przejechanie bramy.
~wyzwalacz 20-07-2018 20:10
Największe kur...stwo panuje pod Urzędem Skarbowym. Płać podatki i jeszcze płać za zaszczyt wizyty w tym kuzwadołku. Tam faktycznie nie powinno być opłaty. PiSuar gra pod publikę przed wyborami.Racja kolego ojtam, ale opłata powinna być pod szpitalem ale niższa. Ja stawiam że POPiS po wyborach podwyższą opłatę do 10 zł zgodnie z nową ustawą bo Szełemej stawia na mityczną elektromobilność w naszym ubogim grajdole i chce ograniczać samochody dla plebsu. A tak w ogóle to musi spłacać projekty unijne.Tak, tak, one nie są darmowe!
~25* 20-07-2018 20:14
Ruszyło pana radnego bo, bo małżonkę wozi do szpitala i płacić trzeba , ot i stąd ta inicjatywa
~Babcia Zosia 20-07-2018 23:49
kpina z ludzi, pis to żenada, co jeszcze zrobicie żeby wygrać wybory? Sprzedajcie gargamela z Torunia
~Janek z Łomianek 21-07-2018 1:15
Jeśli chodzi o US to jest mega sku...syństwo, ale pretensje trzeba mieć do tych, co oddali teren parkingu w ręce prywatne. Dla porównania w Świdnicy pod US, Urzędem Miasta i Starostwem są duże parkingi bezpłatne!!!
~akm 21-07-2018 8:40
Bezpłatne czyli niczyje i stac będą cłymi dniami a zwłaszszcza w dni wolne i popołudniu także mieszkańcy Piaskowej Góry którym brakuje miejsc parkingowych, wide ograniczenia pod marketami. To zły pomysł dla pacjentów i odwiedzających. Nadzieja w PaniPRzewodniczącej Rady i Panu Prezydencie.
~Loniek O. 21-07-2018 22:22
Świnie smierdzace hrumkające grube strasze brzydki spasione owłosione wypryszczone zapchlone..... coz za narod zesz ja pidole
~uPOśledzony leming 22-07-2018 8:07
Cała nadzieja w Panu Prezydencie!!! Tylko on rozwiąże ten problem!! Tylko on nas zbawi!!!
~rataj 22-07-2018 9:58
Tak, tak, cała nadzieja w naszym ludzkim panu prezydencie i jego następcy von Hochbergowi.Oni naz zbawią, ogrzeją i dadzą papu.
~Piotr Kwiatkowski 22-07-2018 12:47
Samych pracowników szpitala jest kilkaset osób. Miejsc parkingowych jest około 150 ?Odpowiedź jest prosta- pracownicy ,mieszkańcy oraz chorzy , którzy zostawią swoje samochody na czas pobytu w szpitalu, i nie ma miejsc juz dla nikogo wiecej...PIS zarzuca się wykorzystywanie choroby i bólu ludzi do zarabiania....A JA ZARZUCAM IM ŹE WYKORZYSTUJĄ CHORYCH I ICH RODZINY do populistycznie gry politycznej. Bo kto najwięcej straci jak nie będzie gdzie zaparkować pod szpitalem ? Radny Langer ?
~Piotr Kwiatkowski 22-07-2018 12:50
Samych pracowników szpitala jest kilkaset osób. Miejsc parkingowych jest około 150 ?Odpowiedź jest prosta- pracownicy ,mieszkańcy oraz chorzy , którzy zostawią swoje samochody na czas pobytu w szpitalu, i nie ma miejsc juz dla nikogo wiecej...PIS zarzuca wykorzystywanie choroby i bólu ludzi do zarabiania....A JA ZARZUCAM IM ŹE WYKORZYSTUJĄ CHORYCH I ICH RODZINY do populistycznie gry politycznej. Bo kto najwięcej straci jak nie będzie gdzie zaparkować pod szpitalem ? Radny Langer ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group