Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3299
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wodorowe autobusy i nie tylko

Środa, 20 października 2021, 9:18
Autor: JAZ
Wałbrzych: Wodorowe autobusy i nie tylko
Fot. JAZ
Wałbrzych jako drugie miasto w Polsce dołącza do tak zwanego projektu Green City Action.

Jest to projekt, w którym eksperci z całego świata będą podpowiadać co zrobić, by miasto mogło się rozwijać przy jednoczesnym dbaniu o środowisko. Według zebranych ma to kluczowe znaczenie w zatrzymaniu zmian w klimacie.

W pierwszej kolejności powstaną specjalne analizy, które dopiero będą jednak gotowe do wglądu za około półtora roku. Ważne też, że w tym przypadku Wałbrzych nie dostanie żadnych pieniędzy, a jedynie będzie mógł korzystać z doświadczeń kilkudziesięciu miast na świecie, które już podobne plany wdrożyły w życie. Mamy więc tu do czynienia przede wszystkim ze wsparciem ekspertów i doradztwem specjalistów z całego świata.

Projekty realizowane są przez Tajwan, który finansuje przedsięwzięcie, a Wałbrzych jest 51 miastem na świecie, który dołącza do projektu. Warto wiedzieć, że wcześniej z takiej pomocy skorzystano między innymi w albańskiej Tiranie czy chorwackim Splicie. Prace będą prowadzone między innymi nad fabryką wody na pokopalnianych sztolniach oraz w usprawnieniu komunikacji miejskiej, której podstawą mają być autobusy o napędzie wodorowym. Wciąż słyszymy, że borykamy się z problemem wody pitnej, że borykamy się z problemem zanieczyszczonego powietrza. Ten projekt ma pomóc rozwiązać wszystkie nasze bolączki.

- Dzięki programowi, którego głównym celem jest zrównoważony rozwój miast, będziemy mogli skorzystać z zielonych projektów i przyspieszyć dekarbonizację Wałbrzycha - twierdzi prezydent Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

18
45%
Cieszy
10
25%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
10
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group