Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4864
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Województwo dolnośląskie uzbierało blisko 5000 kg żywności

Poniedziałek, 9 grudnia 2013, 11:40
Autor: red
W sklepach Tesco w całej Polsce odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności. Dzięki wsparciu klientów sklepów Tesco tylko w województwie dolnośląskim udało się zebrać blisko 5000 kg produktów. Do tej puli produktów Tesco dołoży dodatkowe 20% żywności.

W dniach 29 listopada – 1 grudnia klienci sklepów Tesco mogli wziąć udział w Świątecznej Zbiórce Żywności i tym samym wesprzeć osoby najbardziej potrzebujące. Akcja odbyła się równocześnie w 218 sklepach Tesco w całej Polsce, w tym w 13 sklepach w województwie dolnośląskim. Tegoroczna edycja zbiórki była wyjątkowa, ponieważ do całej puli zebranych produktów Tesco zobowiązało się dołożyć dodatkowe 20% żywności.

Jak co roku klienci sklepów Tesco pokazali, że los potrzebujących nie jest im obojętny. W ciągu trzech dni zbiórki do koszy Banków Żywności trafiały najbardziej potrzebne produkty (olej, cukier, ryż, makaron czy przetwory). Zgodnie z zapowiedziami do puli zebranych produktów Tesco dołoży dodatkowe 20% - dzięki tej pomocy, łączenie w całej Polsce udało się zebrać ponad 90 000 kg żywności, która trafi do podopiecznych Federacji Polskich Banków Żywności, m. in. do domów dla samotnych matek i świetlic dla ubogich dzieci. W sklepach Tesco w województwie dolnośląskim, które brały udział w Świątecznej Zbiórce Żywności udało się zebrać blisko 5000 kg produktów.

- Chcielibyśmy podziękować naszym klientom, którzy w ostatni weekend odwiedzili sklepy Tesco i okazali swoją szczodrość. Ogromnie cieszymy się, że po raz kolejny Świąteczna Zbiórka Żywności w naszych sklepach zakończyła się sukcesem – mówi Czesław Grzesiak, wiceprezes Zarządu Tesco Polska. - Uwzględniając dodatkowe produkty, o wadze 20% całości zebranej żywności, przekażemy Federacji Polskich Banków Żywności ponad 90 000 kg żywności, która trafi do potrzebujących. Jeśli przyjmiemy założenie, że 1 kg żywności wystarcza na przygotowanie posiłku dla 4 osób możemy mówić, że wspólnie udało nam się zapewnić posiłki aż dla 360 000 osób. Wierzę, że oznacza to dla nich wszystkich lepsze, spokojniejsze święta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group