Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4695
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WOK zaczyna kolejny projekt

Środa, 8 czerwca 2022, 6:45
Autor: red
Wałbrzych: WOK zaczyna kolejny projekt
Fot. WOK Wałbrzych
„zRęcznie. Historie zaklęte w rękodziele” to cykl warsztatów o tematyce rękodzielniczej. Nowoczesny handmade połączymy z legendami i historiami związanymi z Wałbrzychem i okolicami. W planie zajęcia z mydlarstwa, tworzenia aromaterapeutycznych świec i scrapbookingu przeplatane spotkaniami z regionalistami. Na podróż śladami wałbrzyskich legend zaprasza Stowarzyszenie WOK – więcej o kulturze, które jest autorem projektu.

Do udziału w projekcie stowarzyszenie zaprasza uczestników w każdym wieku. Na początek proponujemy spotkania pod hasłem „Śladami Wałbrzyskich Legend”. To otwarte spotkania z dwójką znanych i cenionych regionalistów, którzy opowiedzą o legendach związanych z Wałbrzychem i okolicami.

– Będą to między innymi legendy o tym, jak powstało miasto, czyli o cudownym źródle, które mieściło się pod małym kościółkiem w Śródmieściu, czy też o Lisiej Sztolni. Będą także legendy o Zamku Książ. Spotkania poprowadzą Krzysztof Kułaga, przewodnik i autor książki z legendami o Wałbrzychu oraz Magdalena Woch z Zamku Książ – mówi Justyna Drapała ze Stowarzyszenia WOK – więcej o kulturze.

Pierwsze spotkanie zaplanowano 15 czerwca. Tu Krzysztof Kułaga opowie o wałbrzyskich legendach. Tydzień później, 22 czerwca spotkamy się z Magdaleną Woch, która zdradzi tajemnice Zamku Książ. Oba spotkania zaplanowano o godzinie 18.oo w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze.

W drugiej części projektu zapraszamy na warsztaty, na które będą obowiązywały zapisy, a liczba miejsc będzie ograniczona.

Tę część projektu rozpoczniemy 9 lipca od warsztatów mydlarskich. Do mydeł, nawiązując do górniczej historii Wałbrzycha, dodamy między innymi węgiel aktywny.

Projekt „zRęcznie. Historie zaklęte w rękodziele” przygotowany został przez działające przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury Stowarzyszenie WOK – więcej o kulturze i jest finansowany z budżetu gminy Wałbrzych.

Szczegóły na stronie: www.wok.walbrzych.pl

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group