Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4482
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WORD dysponuje nowymi pojazdami

Środa, 4 stycznia 2017, 12:41
Aktualizacja: 12:47
Autor: red
Wałbrzych: WORD dysponuje nowymi pojazdami
Fot. WORD Wałbrzych
Wałbrzyski Ośrodek Ruchu Drogowego dysponuje nowym autobusem marki „OTOKAR Vectio T”. To nie jedyny nabytek wałbrzyskiego WORD–u.

Autobus będzie wykorzystywany do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy kat. „D” oraz do wielu szkoleń i kursów, m.in. dla kandydatów na instruktorów i egzaminatorów. Autobus odpowiada aktualnym standardom, jakie obowiązują we współczesnym transporcie drogowym i zapewnia niebywały komfort nie tylko pasażerom ale i kierowcy. Pojazd jest wyposażony w fabrycznie rozłączane systemy ABS, ASR i ESP, co pozwala na wykorzystywanie go również podczas kursów kwalifikacyjnych dla kierowców zawodowych.

Ponadto WORD ma kolejny nowy pojazd we flocie. Od nowego roku dysponuje nowym samochodem MAN TGL 12.250 wraz z przyczepą. Nowy pojazd będzie wykorzystywany nie tylko do egzaminów na prawo jazdy kat. C oraz C+E, ale również do przeprowadzania wielu szkoleń i kursów. Z uwagi na niezwykłą konstrukcję układów bezpieczeństwa oraz zabudowy, korzystać z niego będą kierowcy zawodowi podczas kursów w ramach kwalifikacji wstępnej, kursów ADR oraz kandydaci na instruktorów nauki jazdy i kandydaci na egzaminatorów. Zarówno w samochodzie jak i w przyczepie została przez producentów zmodyfikowana instalacja elektryczna oraz moduły sterujące systemów bezpieczeństwa (hamulce, kontrola trakcji etc.) dzięki czemu istnieje możliwość symulowania wielu trudnych sytuacji, jakie mogą zaskoczyć na drodze kierowcę zawodowego.

Pojazd będzie służył do przeprowadzania szkoleń z zakresu bezpiecznego mocowania ładunków, a to z uwagi na wyjątkową, specjalistyczną zabudowę, jaka została wykonana na indywidualne zamówienie WORD Wałbrzych. Niepowtarzalność tej zabudowy polega na połączeniu w jednym pojeździe wielu systemów mocowania ładunków, stosowanych w profesjonalnym transporcie drogowym. Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy zawodowi będą mieli możliwość poznania i przećwiczenia procedur oraz sposobów ich zabezpieczania ładunku przed niekontrolowanym przemieszczeniem podczas jazdy. To niebywała okazja, by w jednym miejscu zobaczyć i zmierzyć się w praktyce z wieloma rozwiązaniami powszechnie stosowanymi w transporcie. To swoista hybryda w zakresie możliwości zabezpieczania ładunków. Inne systemy zostały zabudowane na samochodzie ciężarowym, a inne na przyczepie.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group