Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2444
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

WOŚP tym razem na niebiesko

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 5 lipca 2010, 12:15
Aktualizacja: 20:10
Autor: Sven
Wolontariusze zbierali pieniądze w różnych miejscach miasta
Fot. Sławomir Pawlik
Znana wszystkim Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny pokazuje, jak wielką siłą są działania obywatelskie. Szczególnie wtedy, gdy Państwo jest niewydolne organizacyjnie, a partyjne interesy zasłaniają politykom rzeczywistość.

Od kataklizmu z 1997 roku niewiele się zmieniło. Do rządzących nadal nie dotarło, że podstawowym sposobem unikania skutków powodzi jest pozostawianie niezamieszkanych terenów zalewowych, a tam, gdzie to jest niemożliwe budowanie i konserwowanie wałów przeciwpowodziowych. Tegoroczna powódź pokazała również, że w wielu miejscach brakuje elementarnego wyposażenia w postaci pomp, płaskodennych łodzi i urządzeń do osuszania budynków.

Po raz kolejny, władzę wyręczają obywatele, zainspirowani swego czasu przez Jerzego Owsiaka. Na szczęście inna, masowa i o wiele starsza organizacja nie krytykuje WOŚP, tylko włączyła się do wspomagania powodzian. W niedzielę na ulicach Wałbrzycha i wielu innych miejscowości w Polsce można było spotkać, tym razem błękitnych wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze na zakup sprzętu potrzebnego do likwidacji skutków powodzi.

W naszym mieście było ich siedemdziesięciu. Między innymi Aneta i Marcin, których spotkaliśmy pod Realem.
– Jest dobrze. Ludzie chętnie pomagają. Do południa był duży ruch, w porze obiadowej trochę mniejszy, ale pod wieczór znowu będzie większa frekwencja – mówili wolontariusze. Podobne odczucia miały Alicja i Sandra, które kwestowały pod Makro.

Jak nas poinformował szef sztabu WOŚP w Wałbrzychu Mateusz Roszak, zebrano około 10.500 zł. Ostateczne dane będą znane za kilka dni.

W całym kraju działało ponad 7 000 wolontariuszy w 200 sztabach WOŚP. Zorganizowano ponad 300 koncertów. Według wstępnych informacji zebrano już ponad milion zł. Pieniądze nadal wpływają.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group