Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 1831
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca Górna: Wóz bojowy dla strażaków z Głuszycy Górnej

Wtorek, 5 lutego 2019, 6:37
Autor: red
REGION, Głuszyca Górna: Wóz bojowy dla strażaków z Głuszycy Górnej
Fot. UM Głuszyca
Na placu przed świetlicą wiejską w Głuszycy Górnej odbyło się przekazanie nowego wozu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. Uroczystego chrztu wozu dokonali Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Dorota Kocur, żona zmarłego wieloletniego Prezesa OSP w Głuszycy Górnej Romana Kocura. Pojazdowi nadano imię „Roman”.

Na uroczystość przybyli: Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu Krzysztof Szyszka, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu Paweł Kaliński, Prezes OSP w Wałbrzychu Bogdan Stochaj, Poseł na Sejm Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Marek Masiuk, Komendant Komisariatu Policji w Głuszycy Sebastian Sabadach, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla ks. Sławomir Augustynowicz, Radna Powiatu Wałbrzyskiego Ewa Dorosz, Radni Rady Miejskiej w Głuszycy, przedstawiciele placówek gminnych, a także mieszkańcy Gminy Głuszyca.

Lekki wóz strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej to samochód marki Opel Movano, wyposażony w najnowszy, aktualnie dostępny sprzęt ratowniczo– gaśniczy. Wóz strażacki z napędem 4x4 dostosowany jest do poruszania się w terenie, łatwo pokonuje wszelkie przeszkody, co jest szczególnie ważne w przypadku konieczności dotarcia do trudno dostępnych miejsc.

Zadanie pn. "Zakup wozu strażackiego "lekkiego" dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej" współfinansowano z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu pn. "Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2018", z budżetu Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2018 oraz z budżetu Gminy Głuszyca. Całkowita wartość zadania wyniosła 276.381 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group