Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2639
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wpadła po dwóch dniach

Sobota, 3 października 2020, 6:46
Aktualizacja: Niedziela, 4 października 2020, 8:14
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Wpadła po dwóch dniach
Fot. KMP Wałbrzych
W środowy wieczór oraz czwartkową noc – w ciągu kilku godzin – wałbrzyscy policjanci zatrzymali łącznie czworo kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych lub wsiedli „za kółko” swoich pojazdów pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.

W środę około godziny 18:30 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Andersa w Wałbrzychu 42-letniego mieszkańca naszego miasta, który kierował samochodem osobowym, a miał orzeczony w tym roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz kierowania pojazdami.

Kilkadziesiąt minut później w ręce - tym razem policjantów prewencji pierwszego komisariatu – wpadł 38-letni wałbrzyszanin. Mężczyzna poruszał się samochodem dostawczym pomimo wydanej w 2019 roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W czwartek około godziny 1.00 w nocy - w Wałbrzychu ponownie na ul. Andersa – patrol „drogówki” sprawdził, czy prawo jazdy posiada 32-letnia mieszkanka Boguszowa-Gorc. Funkcjonariusze szybko ustalili, że kobieta kierująca samochodem osobowym, miała wydaną przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha dwa dni wcześniej decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Przed godziną 4.00 w nocy policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali jeszcze 40-latka jadącego samochodem osobowym ul. Chrobrego w Wałbrzychu. Ten mieszkaniec naszego miasta kierował pojazdem pomimo orzeczonych już przez sąd dwóch zakazów kierowania pojazdami ważnych łącznie do marca 2021 roku.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień do prowadzenia pojazdów kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia tego drugiego przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Oczywiście kierujących czekają także wysokie grzywny.

Twoja reakcja na artykuł?

4
27%
Cieszy
2
13%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
13%
Złości
5
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group