Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 4883
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Wracają do celi

Wtorek, 1 lutego 2022, 6:30
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Wracają do celi
Fot. KMP Wałbrzych
Siedem osób zostało zatrzymanych w miniony weekend za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany lub środków psychotropowych w postaci amfetaminy. Dwóch z mężczyzn było poszukiwanych celem osadzenia w zakładach karnych.

28 stycznia po godzinie 16:00 dzielnicowi oraz policjanci prewencji drugiego komisariatu odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Szymanowskiego w Wałbrzychu. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że lokatorzy zajęli nielegalnie lokal gminny i mogą ukrywać w nim narkotyki. Podczas przeszukania przy dwóch mężczyznach w wieku 21 i 28 lat mundurowi znaleźli woreczki foliowe, a w nich biały proszek, który po przebadaniu okazał się amfetaminą. Młodszy z podejrzanych miał ponad 250 porcji handlowych tych narkotyków. Obaj noc spędzili za kratami celi wałbrzyskiej komendy.

Tego samego dnia po godzinie 20:00 policjanci kryminalni pierwszego komisariatu udali się natomiast do jednego z mieszkań na Podzamczu. To właśnie przy ul. Wieniawskiego zatrzymali 31-latka, który posiadał przy sobie niewielkie ilości narkotyków w postaci amfetaminy.

Po godzinie 22:00 funkcjonariusze prewencji z „jedynki” postanowili sprawdzić, czy mężczyźni siedzący w samochodzie przy ul. Topolowej nie posiadają środków zabronionych prawem. Ich typ się potwierdził. 42-letni wałbrzyszanin miał przy sobie narkotyki w postaci marihuany, a 32-letni wrocławianin był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym. Obaj noc spędzili w celi wałbrzyskiej komendy, a następnego dnia młodszy z mężczyzn przewieziony został do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Starszy usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

W sobotni wieczór funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy postanowili odwiedzić dzielnicę Biały Kamień. Przy ul. Andersa zatrzymali dwóch podejrzanych z narkotykami. Obaj mieli amfetaminę, dlatego noc spędzili za kratami różnych cel wałbrzyskiej komendy.

W niedzielę po godzinie 17:00 policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy przeprowadzili kontrolę drogową przy ul. Ogińskiego. W toku wykonanych czynności ustalili, że 49-letni wałbrzyszanin jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy celem przymusowego doprowadzenia na przesłuchanie, a przy okazji posiadał narkotyki w postaci marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Za posiadanie środków odurzających, bądź psychotropowych wszystkie osoby odpowiedzą teraz przed sądem. Wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
2
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
5
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group