Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5898
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Wracają połączenia

Poniedziałek, 25 maja 2020, 6:42
Aktualizacja: Wtorek, 26 maja 2020, 9:01
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Wracają połączenia
Fot. użyczone
Już wkrótce zwiększy się liczba połączeń kolejowych PKP Intercity obsługujących Wałbrzych.

Po pięciu latach przerwy pojedziemy ponownie bezpośrednio do Lublina. Pociąg IC ORZESZKOWA relacji Jelenia Góra- Wałbrzych- Lublin ponownie połączy nasze miasto z największym miastem Polski Wschodniej. Po drodze przejedzie przez takie miasta jak Wrocław, Opole, Częstochowa, Piotrków Trybunalski, Warszawa czy Dęblin.

Strzałem w dziesiątkę będą również dwa całkiem nowe połączenia TLK SUDETY relacji Jelenia Góra-Wałbrzych- Kraków Główny i TLK SZCZELINIEC relacji Jelenia Góra- Wałbrzych- Warszawa Wschodnia. Ten pierwszy po ponad 15 latach przerwy połączy nasze miasto ze Świdnicą, Dzierżoniowem, Nysą czy Prudnikiem, a po pięciu latach przerwy z Gliwicami czy Katowicami. Będzie również drugim w ciągu doby codziennym połączeniem kolejowym z Krakowem.

Drugi z wymienionych, czyli TLK SZCZELINIEC, relacji Jelenia Góra- Wałbrzych- Warszawa Wschodnia połączy region wałbrzyski w tym Nową Rudę i Kłodzko z Warszawą. Będzie wyjeżdżał z Wałbrzycha wczesnym rankiem, co będzie stanowiło doskonałą alternatywę dla tych, których nie stać na Pendolino, aby mogli do Warszawy dostać się wczesnym popołudniem i wrócić jeszcze w ten sam dzień ze stolicy.

W nowym rozkładzie jazdy obowiązującym od grudnia pozostanie również pociąg Pendolino do Warszawy, a także połączenie z Przemyślem przez Wrocław, Opole, Częstochowę, Kraków, Rzeszów (IC MEHOFFER).
- Utrzymamy również dwa bezpośrednie pociągi do Trójmiasta przez Wrocław, Poznań i Bydgoszcz (TLK ROZEWIE I TLK PIAST) oraz popołudniowy pociąg ze Szklarskiej Poręby przez Wałbrzych do Warszawy przez Wrocław, Częstochowę. Takich informacji udzieliło Komitetowi Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych Ministerstwo Infrastruktury w odpowiedzi na pytanie dotyczące wykazu połączeń uruchamianych przez PKP INTERCITY dla stacji Jelenia Góra w rozkładzie jazdy 2020/21, który wejdzie w życie 13 grudnia tego roku - informują członkowie Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.

Twoja reakcja na artykuł?

28
80%
Cieszy
4
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group