Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2651
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wręczenie nagród w konkursie "Święto Wolności. 25. rocznica wyborów z 4 czerwca 1989"

Czwartek, 5 czerwca 2014, 12:55
Aktualizacja: Środa, 11 czerwca 2014, 7:19
Autor: AS
Wałbrzych: Wręczenie nagród w konkursie
Fot. AS
Wczoraj w Polsce odbyły się uroczyste obchody 25. rocznicy wolnych wyborów z 1989 roku. W tym święcie uczestniczył także Wałbrzych, włodarze miasta przygotowali bogaty program obchodów tego podniosłego wydarzenia.

Wieczorem na Placu Teatralnym odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Święto Wolności. 25. rocznica wyborów z 4 czerwca 1989". Nagrody wręczył prezydent miasta – doktor Roman Szełemej.

-Patriotyzm wśród młodych nie jest zbyt modny i wydaje mi się, że po tych pracach, które młodzi namalowali i przygotowali prezentacje multimedialne, widać że nie jest z tą młodzieżą tak źle, jak moglibyśmy to sobie wyobrażać. Jest to młodzież zagrożona, natomiast bardzo utalentowana i wydaje nam się, że ta młodzież w pewnym momencie będzie chlubą naszego miasta-mówiła Elżbieta Wyrwisz Kwiatkowska, która czuwała nad przebiegiem konkursu.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Starsi uczestniczy przygotowali prezentacje multimedialne. Mogli pracować indywidualnie lub zespołowo.

Po wręczeniu nagród, przystąpiono do szeregu podziękowań. Dyplomy uznania wręczono nauczycielom pomagającym i nadzorującym powstawanie zwycięskich prac, a także członkom komisji konkursowej, która obradowała w składzie: Daria Stefanik ze Szkoły Podstawowej nr 23 i Beata Detyna –Bujak z PSP nr 28.

Organizatorem konkursu była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna - Biblioteka pod Atlantami w Wałbrzychu. Prace laureatów można będzie oglądać w siedzibie instytucji, w budynku numer 9, w sali 26.

O godzinie 20.00 wystartował koncert zespołu Jazz Band Ball Orchestra, który zapowiedział Marcin Giemza:

-Na taką okazję trzeba było zaprosić wyjątkowych gości. To, co wyjątkowego w świecie muzyki, w ogóle w świecie sztuki, to historia. W tej chwili obchodzimy 25 lecie wolnych wyborów, a panowie z Jazz Band Ball podjęli wolny wybór ponad 50 lat temu i od ponad 50 lat grają jazz. Przez ponad 25 lat grali ten jazz w drodze do wolności, po uzyskaniu jej, grają nadal i wszystko wskazuje na to, że nic się nie zmieni.”

Obchody 25. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku zakończyły się projekcją filmu, na którą czekali wszyscy zgromadzeni goście i publiczność.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group