Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 4372
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wręczyli tytuł księciu Bolko von Hochbergowi

Wtorek, 14 lipca 2015, 13:00
Aktualizacja: Środa, 15 lipca 2015, 10:53
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Wręczyli tytuł księciu Bolko von Hochbergowi
Fot. PAW
Wczoraj w sali Maksymiliana Zamku Książ książę Bolko von Hochberg odebrał tytuł Honorowego Obywatela Wałbrzycha.

Książę Bolko jest obecnie głową rodu Hochbergów, czyli byłych właścicieli zamku Książ. Inicjatywa, by w ten sposób uhonorować księcia i rodzinę Hochbergów, wypłynęła od Fundacji Księżnej Daisy von Pless.

Bolko VI Książe Pszczyński, Hrabia von Hochberg i baron na Książu urodził się 3 kwietnia 1936 roku jako syn hrabiego Bolko von Hochberg i jego żony Clothilde, z domu de Silva. Dziadkami księcia Bolko ze strony ojca są książę Hans Heinrich XV i księżna Daisy von Pless. Rodzina Hochbergów była właścicielem zamku Książ od 1509 do 1943 r. Potomek właścicieli Książa, Pszczyny, Szczawna Zdroju, Wałbrzycha, Świebodzic, Boguszowa i Mieroszowa bywa w Wałbrzychu regularnie od lat 70. ubiegłego stulecia.

Zamieszkały na stałe w Monachium, Książę Bolko jest seniorem i głową rodziny Hochbergów. Ma jedną córkę - Felicitas. Wobec braku męskiego potomka, wolą księcia Bolko jest, aby w przyszłości tytuł księcia von Pless odziedziczył jego kuzyn, Peter von Hochberg z linii na Roztoce. Honorowym obywatelem miasta Pszczyny Książę Bolko jest od 2008 roku.

„Uznanie ostatniego męskiego przedstawiciela Hochbegów z Książa za honorowego obywatela naszego miasta będzie nie tylko symbolicznym uznaniem zasług jego przodków, ale też docenieniem przez Radę zaangażowania mieszkańców w żmudny proces odkrywania historii naszych ziem, zapełnianiu jej białych plam, a tym samym jeszcze bliższego i trwalszego do niej przywiązania" – takie uzasadnienie zadecydowało o przyznaniu tytułu.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group