Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3377
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wróbelki, Brzdące i Chór Millenium

Niedziela, 16 grudnia 2018, 14:33
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wróbelki, Brzdące i Chór Millenium
Fot. Robert Bajek
W Multimedialnej Filii Bibliotecznej na Podzamczu odbył się wczoraj koncert, w którym wstąpiły Wałbrzyskie Wróbelki, Grające Brzdące i Chór Millenium, a także dwóch solistów z MOW Wałbrzych. Koncert prowadził Maestro Józef Wiłkomirski.

Podczas koncertu zaprezentowane zostały te powszechnie znane jak i te mniej znane kolędy i pastorałki. Wałbrzyskie Wróbelki to powstały w 2015 roku chórek dziecięcy, prowadzony przez Małgorzatę Wiłkomirską na terenie biblioteki na Podzamczu, natomiast Grające Brzdące to przedszkolny zespół muzyczny z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 17 w Wałbrzychu, prowadzony przez Aleksandrę Strzygocką i Joannę Topolewską. Oba zespoły - wokalny i instrumentalny często występują razem podczas wspólnych koncertów, organizowanych z okazji różnego rodzaju wydarzeń i uroczystości.

Chór Millenium to czterogłosowy chór mieszany, który powstał w 1999 roku przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu. Inicjatorem powstania chóru był ówczesny proboszcz, ks. prałat Andrzej Raszpla, a organizatorką Małgorzata Wiłkomirska, która prowadzi chór do dnia dzisiejszego. Repertuar chóru obejmuje utwory o charakterze religijnym takich kompozytorów jak między innymi Beethoven, Mozart, Haydn, Bach, Haendel czy Verdi. Swoimi występami Chór Millenium uświetnia wiele ważnych wydarzeń, zarówno kościelnych jak i świeckich.

Twoja reakcja na artykuł?

11
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group