Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3437
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wspinaczka to jego życiowe hobby

Piątek, 15 marca 2019, 6:48
Autor: red
Wałbrzych: Wspinaczka to jego życiowe hobby
Fot. KMP Wałbrzych
Sierż. szt. Krzysztof Lachniuk to policjant Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Kiedy ma czas wolny od służby, spędza go aktywnie. Od blisko 20 lat chodzi po górach oraz pasjonuje się różnymi odmianami wspinaczki. Odwiedził już wiele miejsc w Europie. Obecnie – w trakcie urlopu – przebywa we włoskiej miejscowości Finale Ligure, gdzie wspina się po 200 metrowych ścianach skalnych.

Wałbrzyski funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w wydziale prewencji trenuje cztery razy w tygodniu na ścianie wspinaczkowej przy ul. Plater w Wałbrzychu - w siedzibie Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego, którego od wielu lat jest członkiem.

Będąc jeszcze małym dzieckiem interesował się turystyką. Lubił chodzić na wycieczki piesze oraz czytał książki związane z literaturą górską i to właśnie spowodowało, że wchodząc w dorosłość zaczął wspinać po ścianach górskich.

Przez ostatnie 20 lat sierż. szt. Krzysztof Lachniuk odwiedził wiele europejskich państw oraz różne ciekawe rejony górskie w Polsce. Podczas każdego kolejnego wyjazdu stara się pojechać w inne miejsce, bo natrafić na nowe trudności w pokonywaniu ścian skalnych. Uwielbia Tatry oraz Alpy. Ostatnio – w listopadzie zeszłego roku - był wraz z kolegami z Czech na dłuższej wyprawie w okolicach Nowego Miasta nad Metują, gdyż tam również panują bardzo dobre warunki do wspinaczki skalnej. Obecnie przebywa we Włoszech realizując swoje hobby.

Wałbrzyszanin dużo czasu spędza trenując bouldering. Jest to wspinaczka po wolnostojących, kilkumetrowych głazach, bądź blokach skalnych, bez użycia asekuracji liną. Wtedy jednak dla bezpieczeństwa stosuje tzw. crashpad, czyli przenośny materac. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ma również uprawnienia ekipera. Osoba taka wyposaża drogi wspinaczkowe w zabezpieczenia oraz otwiera nowe drogi dla wspinaczy. Poza wspinaczką wałbrzyski policjant bierze udział w biegach wytrzymałościowych z przeszkodami, które organizowane są na terenie Dolnego Śląska, a także jeździ na rowerze, podczas jednego treningu pokonując po górach kilkadziesiąt kilometrów.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
1
13%
Hahaha
2
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group