Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3255
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wspólnie w sprawie rzeki

Wtorek, 26 lutego 2013, 6:10
Aktualizacja: 9:02
Autor: opr.red.
Świebodzice: Wspólnie w sprawie rzeki
Fot. użyczone
Gmina Świebodzice zwróciła się z pilnym wnioskiem do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu o oczyszczenie koryta rzeki Pełcznicy. Dno rzeki jest mocno zamulone, rosną w nim także liczne drzewa, co powoduje realne zagrożenie powodziowe zwłaszcza, gdy zaczną się wiosenne roztopy.

Podczas przeprowadzonej w terenie wizji lokalnej aktywny udział we wskazaniu najbardziej newralgicznych punktów mieli mieszkańcy Cierni. Wspólnie z urzędnikami świebodziczanie obejrzeli cały odcinek rzeki i wytyczyli 6 najważniejszych miejsc, w których trzeba podjąć prace.

To efekt ustaleń, które zapadły jeszcze na listopadowych spotkaniach burmistrza miasta Bogdana Kożuchowicza z mieszkańcami Świebodzic w ramach półmetka kadencji. W dzielnicy Ciernie ludzie zaapelowali o to, by oczyścić rzekę i zmniejszyć tym samym zagrożenie powodziowe. Zarządcą rzeki jest RZWG, a gmina Świebodzice już niejednokrotnie zwracała się o przeprowadzenie takich prac (zresztą, wielokrotnie samorząd robił to we własnym zakresie).

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group