Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 1556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wspólny projekt Miasta, NSK i PWSZ

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 18 września 2017, 12:50
Aktualizacja: Wtorek, 19 września 2017, 9:27
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w wałbrzyskim Ratuszu podpisane zostało trójstronne porozumienie o współpracy pomiędzy Gminą Wałbrzych, firmą NSK Steering System Europe, funkcjonującą na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Angelusa Silesiusa.

Gmina Wałbrzych, NSK i PWSZ rozpoczynają współpracę i ruszają ze wspólnym projektem pod nazwą „WAŁBRZYCH – studiuj, pracuj, mieszkaj!”. Celem tego projektu jest podjęcie przez sygnatariuszy współpracy i prowadzenie wspólnych działań promocyjnych, ukazujących Wałbrzych jako miasto atrakcyjne pod względem zamieszkania, studiowania i późniejszej pracy zawodowej.

- To że konsekwentnie staramy się zachęcić młodych ludzi do życia w naszym mieście, studiowania, powrotów, niewyjeżdżania, jest sprawą oczywistą od dłuższego już czasu. Kiedy podejmowaliśmy decyzje o programie modernizacyjnym całego miasta, zasadniczym wątkiem było powstrzymanie zjawiska, które jest niestety obecne w większości średnich miast w Polsce, czyli wyjazdu młodych ludzi do innych, zwykle wielkich miejscowości. Wielkim atutem Wałbrzycha i Aglomeracji Wałbrzyskiej jest świetna, ciągle rozwijająca się baza nowoczesnego przemysłu. Pracy jest coraz więcej. Nowoczesnych technologii jest coraz więcej. Chodzi nam o to, żeby w wyniku tego młodzi ludzie zorientowali się, że realizacja planów życiowych i zawodowych niekoniecznie musi wiązać się z wyjazdem do umownego Dublina, Londynu, Leeds czy innego Wrocławia. Temu ma służyć nasze porozumienie. Temu służą wszystkie nasze działania. Temu służy budowa nowych mieszkań dla młodych ludzi. Będziemy współpracować z takimi firmami jak NSK, z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, żeby przyciągnąć ludzi ważnych, niezbędnych do rozwoju firmy, uczelni. Będziemy się starali tak tworzyć infrastrukturę miejską, żeby realizowała potrzeby młodych ludzi. Stąd też budowa żłobków, budowa przedszkoli. Dzisiaj najważniejszymi naszymi zadaniami inwestycyjnymi są te, które służą młodym ludziom, rodzinom z dziećmi i tym, którzy mogą podjąć decyzję, żeby do Wałbrzycha przyjechać. Dziękuję Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, dziękuję NSK za gotowość do skoordynowania naszych działań dla korzyści wszystkich stron. Uczelnia będzie miała studentów, NSK nowych, wykwalifikowanych pracowników, przywiązanych do firmy, a miasto będzie miało rosnącą populację ludzi, którzy tu osiądą i zachowają wizję życia w naszym mieście - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy projekt, w którym miasto, uczelnia publiczna i zakład produkcyjny prowadzą wspólnie działania i zachęcają młodych ludzi do pozostania lub osiedlenia się w Wałbrzychu.

- Zaczynamy od dwóch aktywności targowych - Salon Perspektyw, czyli największe na Dolnym Śląsku targi edukacyjne a później targi w Łodzi. Największa część wspólnych działań promocyjnych wystartuje na wiosnę, łącznie z wyjazdem na targi edukacyjne na Ukrainę. Do tego planujemy jeszcze stworzyć wspólny profil Facebook, żeby zaangażować również media społecznościowe w nasz projekt. Jest to pierwszy tego typu projekt w Wałbrzychu ale i jeden z pierwszych w Polsce jeżeli chodzi o angażowanie uczelni razem z fabryką i gminą zakładający wspólną promocję. Nikt tego wcześniej nie robił - powiedział Edward Szewczak, rzecznik prasowy PWSZ.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Walbrzyszanin. 18-09-2017 14:54
NSK 1800zl netto placy zasadniczej , wwszip wystarczy placic i masz papier ,gmina walbrzych ? Ilu pracodawcow przyprowadziliscie do walbrzycha aby mlodzi ludzie tu zostali a jeszcze wrocili no ilu??? Badana przeprowadzone przez specjalistow jednoznacznie wskazaly ze na przestrzeni 10,15 lat w walbrzychu zostanie okolo 60 tys ludzi. Koniec tematu!!!
~JAX_TELLER 18-09-2017 21:45
Super nowe technoligie i stanie na lince 8h rewelacja oferta !!
~ 19-09-2017 7:51
A gdzie te żłobki? nawet na strefie nie ma żłobka ani przedszkola nie mówie o całodobowych gdzie na przykład w Poznaniu czy wspomnianym Wrocławiu sa i to pomaga pracującym u nas dziecko to problem
~Kol 19-09-2017 10:20
Ciekawe czy PWSZ nauczy rysunku technicznego potrzebnego do pracy... inż logistyk bez umiejetnosci rysunku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group