Piątek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 4815
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Współpraca polsko–niemiecka kwitnie

Sobota, 28 grudnia 2013, 12:25
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Współpraca polsko–niemiecka kwitnie
Fot. UM Boguszów–Gorce
Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej zorganizował konkurs, którego ideą było pokazanie oraz zwrócenie uwagi na często nieznane lub zapomniane miejsca, obiekty w Polsce, które stanowią przykład sztuki, kultury, architektury europejskiej lub upamiętniają wydarzenia historyczne, które zaistniały w kontekście europejskim i mają znaczenie nie tylko regionalne, ale posiadają odniesienie do historii i dziejów Europy.

Patronat nad konkursem objął Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

Spośród ponad 200 prac z całej Polski jury w składzie: dr Piotr Muschalik- Akademia Sztuk Pięknych- pracownia fotografii, Dawid Smolarz- germanista, autor projektów historycznych, Rafał Bartek- Dyrektor Generalny Domu Współpracy Polsko- Niemieckiej - przyznało I miejsce w kategorii wiekowej 13-15 lat Kai Sommerfeld i wyróżnienie Annie Wołoszczuk, uczennicom Gimnazjum Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach. Opiekunem i koordynatorem konkursu była nauczycielka języka niemieckiego Natalia Południak.

Kaja opisała i sfotografowała barokowy kościół ewangelicki w Boguszowie. W Gliwicach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, gdzie Kaja otrzymała laptopa, a Ania nagrody książkowe.

Wyjazd zasponsorowała Przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Woźniak oraz radni z Gorc Marta Mendel, Renata Stec i Marceli Wiśniewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group