Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2397
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wspomnienie o Andrzeju Szelesie

Piątek, 4 marca 2011, 7:49
Aktualizacja: 10:03
Autor: Sven
Wałbrzych: Wspomnienie o Andrzeju Szelesie
Fot. Sławomir Pawlik
Exlibrisy, grafiki, plakaty, obrazy i pamiątki po artyście. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w wernisażu wystawy „Andrzej Szeles – artysta wałbrzyski”

W Galerii pod Atlantami otwarta została retrospektywna wystawa twórczości Andrzeja Szelesa, który przez pół wieku współtworzył życie artystyczne Wałbrzycha. Był nauczycielem, kierował Biurem Wystaw Artystycznych, pełnił funkcję grafika miejskiego. Przez wiele lat w Trybunie Wałbrzyskiej swoimi satyrycznymi rysunkami komentował otaczającą nas rzeczywistość. Niektóre wcale nie straciły na aktualności. Sprawdził się także w grafice użytkowej.

Wystawa ma charakter przekrojowy. Obok grafik czy plakatów sprzed kilkudziesięciu lat, reprezentowane są prace stosunkowo nowe, tworzone z zastosowaniem techniki komputerowej.

Pośród wielu przyjaciół, współpracowników i miłośników talentu zmarłego w listopadzie ubiegłego roku artysty, był także jego syn.
- Nigdy nie patrzyłem na ojca jak na artystę. Pewnie dlatego, że jego działalność była częścią mojego świata. Z dzieciństwa pamiętam pracownię, w której unosił się zapach farb czy werniksu, albo zapach siarki dochodzący z kuchni, gdzie powstawał odlew jakiegoś medalu. Do dzisiaj nie złapałem dystansu i nie patrzę na niego jak na artystę, patrzę jak na ojca – wspominał Marek Szeles.

Wystawa będzie czynna do 14 kwietnia. Galeria pod Atlantami zaprasza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group