Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4373
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WSSE wsparła Gwarek

Piątek, 23 lipca 2021, 12:18
Aktualizacja: 14:19
Autor: red
Wałbrzych: WSSE wsparła Gwarek
Fot. WSSE "Invest Park"
Klub Piłkarski Gwarek Wałbrzych dołącza do zespołu WSSE „INVEST–PARK”. Młodzi sportowcy otrzymali wsparcie w wysokości 10 000 zł z programu sponsorskiego spółki.

KP Gwarek Wałbrzych jest spadkobiercą Zakładowego Klubu Piłkarskiego Koksochemia Wałbrzych, który zakończył funkcjonowanie w 1997 roku. Obecnie działa pod okiem Łukasza Prugara i Macieja Bylickiego i skupia się na wychowywaniu młodych talentów piłkarskich. W zajęciach aktywnie uczestnicy około 100 podopiecznych. Co ważne – zajęcia dla dzieci i młodzieży są bezpłatne.
Wsparcie w wysokości 10 000 zł klub przeznaczy na zakup sprzętu sportowego oraz bieżące koszty utrzymania obiektów. Pozwoli również na organizację wyjazdów podopiecznych Gwarka na turnieje.

- Cieszę się, że program sponsorski Wałbrzyskiej Strefy może pomóc lokalnym, małym klubom w ich funkcjonowaniu. Mamy świadomość, że działacze podejmują duży trud, aby zapewnić młodym talentom jak najlepsze warunki do rozwoju. Doceniamy ich zaangażowanie i chcemy być częścią tego projektu – mówi Mariusz Piejko, dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu WSSE.

Tym samym KP Gwarek dołączył do projektu Wałbrzyskiej Strefy „INVEST-PARK Team”, który skupia utalentowanych sportowców oraz kluby. Wcześniej do strefowej drużyny dołączyli: skoczek w dal Mateusz Jopek, biegacz Janek Kaczor, lekkoatletka Ada Gąsior, Szkoła Akrobatyki Sportowej „Dziewiątka” oraz Uczniowski Klub Narciarski z Czarnego Boru.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
4
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group