Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3510
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: WSSE z nową inwestycją

Wtorek, 2 lutego 2021, 9:35
Aktualizacja: 9:37
Autor: red
REGION: WSSE z nową inwestycją
Fot. WSSE "Invest Park"
Styczeń 2021 roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST–PARK" zamknęła wydaniem pierwszej decyzji o wsparciu inwestycji.

Ponad 100 mln złotych zainwestuje spółka Robert Bosch w rozbudowę podwrocławskiej fabryki. To pierwsza decyzja wydana w tym roku przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK” sp. z o.o.

Spółka Robert Bosch otrzymała decyzję o wsparciu pod koniec stycznia. W ramach inwestycji przedsiębiorca zadeklarował nakłady przekraczające 100 mln złotych oraz zatrudnienie co najmniej 60 nowych pracowników. Projekt związany jest ze zwiększeniem mocy produkcyjnych zakładu znajdującego się w Mirkowie pod Wrocławiem. W fabryce produkowane są elementy układu hamulcowego. To kolejna inwestycja niemieckiego koncernu w wałbrzyskiej strefie, jednak pierwsza pod szyldem Polskiej Strefy Inwestycji.

W ubiegłym roku WSSE wydała 25 decyzji o wsparciu inwestycji, które opiewają łącznie na kwotę 1,4 mld złotych. Ponad połowa projektów zostanie zlokalizowana w województwie dolnośląskim.

Twoja reakcja na artykuł?

6
46%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
3
23%
Smuci
2
15%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group