Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 4836
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wszyscy sercem z Ukrainą

Czwartek, 24 lutego 2022, 13:00
Aktualizacja: 13:00
Autor: red
REGION: Wszyscy sercem z Ukrainą
Fot. UMWD
Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w związku z agresją militarną Rosji naruszającą integralność terytorialną
i suwerenność Ukrainy.

Sejmik Województwa Dolnośląskiego stanowczo potępia niesprowokowany i nieusprawiedliwiony atak rosyjskich sił zbrojnych na suwerenne terytorium Ukrainy. Województwo Dolnośląskie wyraża szacunek dla Narodu Ukraińskiego za konsekwentną budowę niepodległego państwa i gotowość do poniesienia największych ofiar, aby tę niepodległość zachować.

Sejmik Województwa Dolnośląskiego z najwyższym zaniepokojeniem obserwuje eskalowanie przez Rosję napięcia w stosunkach z Ukrainą. Za niedopuszczalną uważa rosyjską agresję militarną na terytorium Ukrainy.

Sejmik Województwa Dolnośląskiego w imieniu władz samorządowych oraz mieszkańców Dolnego Śląska wyraża solidarność z Narodem Ukraińskim oraz gotowość do udzielenia pomocy. Z dumą i uznaniem podkreśla postawę wspólnoty dolnośląskiej, która w sposób otwarty przyjmuje obywateli innych państw, którzy w naszym regionie poszukują bezpieczeństwa i spokojnego życia w duchu współpracy i pokoju.

W obliczu złamania prawa międzynarodowego i rosyjskiej agresji zbrojnej, Sejmik Województwa Dolnośląskiego apeluje do społeczności międzynarodowej o wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy i podkreśla, że każde wolne i niepodległe państwo oraz jego mieszkańcy mają prawo do bezpieczeństwa, pokoju i samostanowienia.

Niech żyje wolna Ukraina!

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
5
36%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group