Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3269
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Wszyscy zdali

Sobota, 28 maja 2022, 9:49
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Wszyscy zdali
Fot. KMP Wałbrzych
Dzielnicowi z Boguszowa–Gorc spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z tej miejscowości, celem przeprowadzenia praktycznego egzaminu na kartę rowerową. J

Duża ilość dzieci posiada rowery i chętnie z nich korzysta. Aby jednak mogły one bezpiecznie poruszać się po drodze, muszą nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności. Dlatego w czwartkowe popołudnie st. asp. Ewelina Płusa i mł. asp Piotr Prokopowcz z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach przeprowadzili egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Aby móc przystąpić do egzaminu praktycznego, uczniowie najpierw musieli zdać egzamin teoretyczny z zakresu zasad ruchu drogowego, a dopiero później sprawdzić swoje umiejętności w trakcie pokonywania toru jazdy.

Wszyscy uczniowie, którzy na jednoślady, zdały egzamin wzorowo. Serdecznie gratulujemy uzyskania pierwszych uprawnień i życzymy bezpiecznych wakacji i frajdy z jazdy na rowerze.

Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie tego dokumentu prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, które weszły w życie z dniem 20 maja 2021 roku dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego będzie karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T– w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.

Dzieciom w wieku do 10 lat zabrania się kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze. Dopuszczalnym jest jedynie kierowanie w/w urządzeniami w strefie zamieszkania i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
1
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group