• Czwartek, 21 lutego 2019
  • Godz. 20:40
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 4511
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wtargnęli do mieszkania, pobili właściciela i ukradli mężczyźnie samochód

Wiadomości: REGION, Grzędy/Boguszów-Gorce
Wtorek, 26 czerwca 2018, 7:35
Aktualizacja: 11:58
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 22 do 29 lat, podejrzanych o dokonanie rozboju na 68–letnim mieszkańcu miejscowości Grzędy w powiecie wałbrzyskim. Sprawcy wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego, najpierw dotkliwie go pobili, a następnie dokonali kradzieży portfela z pieniędzmi i dokumentami, karty bankomatowej oraz kluczyków od samochodu, a w ostateczności ukradli także zaparkowany przed domem pojazd.

Do zdarzenia doszło 9 czerwca późnym wieczorem. Sprawcy wiedzieli, gdzie pokrzywdzony trzyma klucz zapasowy do mieszkania. Otworzyli nim drzwi i zaatakowali siedzącego w tym momencie przed telewizorem 68-latka. W wyniku zdarzenia mężczyzna trafił do szpitala, a przestępcy dokonali kradzieży cennych rzeczy, m.in. pieniędzy w kwocie ponad 1000 złotych, karty bankomatowej oraz samochodu. Następnie w jednym z bankomatów ponownie wypłacili gotówkę.

W toku przeprowadzonych czynności boguszowscy policjanci następnego dnia odzyskali skradziony pojazd, a także zatrzymali pierwszego ze sprawców, 28-letniego mieszkańca miejscowości Grzędy, przy którym znaleźli i zabezpieczyli pieniądze pochodzące z przestępstwa. Drugi mężczyzna – 29-letni boguszowianin, wpadł w ręce mundurowych po kolejnych 24 godzinach. Przy nim funkcjonariusze ujawnili natomiast skradziony radioodtwarzacz, akumulator i kartę bankomatową oraz środki odurzające w postaci marihuany.

Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach wiedzieli, że w przestępstwie udział brała jeszcze trzecia osoba. Działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania ostatniego z mężczyzn w miniony piątek. Okazał się nim 22-latek.

Sprawcy decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu zostali już aresztowani. 22 i 29-latek spędzą za kratami najbliższe dwa miesiące, natomiast 28-latek miesiąc. Wszystkim za dokonanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ertu 26-06-2018 17:46
Takich gnojów to na przeszczepy organów dla potrzebujących a resztę na śmieci wyrzucić bez prawa pogrzebu
~Kustosz z Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej 27-06-2018 13:48
DO UTYLIZACJI Z KUCAMI !! ALBO OBCIĄŻ ŁEB I NASRAĆ DO SZYI !!
~Kustosz z Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej 27-06-2018 13:49
TAK ZAŁATWIĆ 68 LATKA ! KUŹWA - GDZIE TO SIĘ UCHOWAŁO - BYDŁO PARCHATE !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group