Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3119
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wybierz zawód dla siebie

Czwartek, 19 marca 2015, 6:20
Aktualizacja: 6:49
Autor: red
Wałbrzych: Wybierz zawód dla siebie
Fot. użyczone
Uczestnicy Hufca Pracy 1–30 w Wałbrzychu kończący naukę w gimnazjum mieli okazję poznać specyfikę zawodu fryzjerka oraz wizażystki dzięki warsztatom zorganizowanym przez Rzemieślniczą Zasadniczą Szkołę Zawodową w Wałbrzychu.

Koniec roku szkolnego zbliża się coraz szybciej. Szczególnie odczuwają to uczniowie ostatnich klas gimnazjum. To oni w najbliższym czasie muszą podjąć decyzję o dalszym kierunku ich nauki, rozwoju, a często sposobie życia i zarabiania pieniędzy w przyszłości. Aby umożliwić uczestnikom Hufca Pracy 1-30 dokładne poznanie ofert szkół średnich, placówka realizuje program „Doradztwa zawodowego”. Jednym z jego elementów, oprócz zajęć z doradcami zawodowymi, są wyjścia na zakłady praktyk w celu poznania specyfiki konkretnych zawodów.

Hufiec Pracy ściśle współpracuje z Rzemieślniczą Zasadniczą Szkołą Zawodową im. Stanisława Palucha w Wałbrzychu i dzięki temu zostały zorganizowane warsztaty oraz prelekcja dotycząca oferty szkoły dające możliwość poznania zawodu fryzjerki i wizażystki.

Uczniowie Gimnazjum nr 3 interesujący się tym zawodem mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Agnieszkę Brzezińską- wizażystka, Dorota Maślankiewicz - fryzjerka oraz obecnych uczniów RZSZ. Podczas prelekcji prowadzonej przez Sylwię Szatkowską uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze wszystkimi kierunkami proponowanymi przez szkołę takimi jak: kucharz, sprzedawca, lakiernik, cukiernik, piekarz, mechanik pojazdów samochodowych oraz poznać specyfikę szkoły.

Następnym punktem spotkania była możliwość przejścia metamorfozy. Pod bacznym okiem instruktorów zmieniono wszystkim fryzury oraz wykonano profesjonalny make-up. Uczniowie samodzielnie wykonali kilka fryzur oraz zapoznali się z tajnikami dobrego makijażu i dbania o skórę twarzy. Taka forma zajęć w profesjonalny sposób pokazała przyszłym absolwentom gimnazjum, czego mogą się spodziewać wybierając ten zawód jak również Rzemieślniczą Zasadniczą Szkołę Zawodową.

Po pięknej metamorfozie nasi uczestnicy zostali sfotografowani przez ucznia RZSZ Brajana Husarza, który oprócz nauki w kierunku zawodu kucharz, ma szansę realizować się w drugiej swojej pasji, jaką jest fotografia, dzięki posiadaniu przez szkołę studia oraz niezbędnego sprzętu fotograficznego. Młodzież zachęcona płatnymi praktykami u rzemieślników na umowę o pracę oraz bardzo przyjazną atmosferą wyraziła chęć kontynuowania nauki w szkole zawodowej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group